Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mik a párzás előjelei?

Mik a párzás előjelei?

Figyelt kérdés
Van 2 hullámosom és szeretnék egy fiókát. Mik a párzás előjelei?
2012. jan. 21. 21:27
1 2
 1/11 Mattusz ***** válasza:
10%
Fáj a segged.
2012. jan. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az a fióka nem egy lesz, hanem sok. Ha összejön. Ehhez nagy kalitka kell, és meghatározott mérető odú, mert, ha kicsinek érzik a területet, nem akarnak tojásokat rakni. Gyakran ez sem elég, néha kellenek melléjük másik párok, hogy előjöjjön belőlük a féltékenység és a tojásrakó ösztön. Azt szokták mondani, akik tenyésztenek, hogy három pár papagájjal már jó esély van fiókákra. Ezen kívül az alap ugye a szimpátia is náluk, tehát két ellenkező nemű papagáj nem garancia a sikerre. Mindenesetre a hullámos még így is a legkönnyebben szaporítható papagáj. "Családtervezés" :) előtt egyre többet vonulnak el kettesben etetgetni egymást, egyre több lesz a testi kontaktus köztük, párzás alatt pedig a hím egyszer csak ráugrik a tojó hátára és rövid, pár másodperces aktus következik. Röviden ezek az előjelei.
2012. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Illetve még annyit hozzáfűznék, hogy a kicsiket utána nem javasolt együtt tartani egymással és a szülőkkel, mert beltenyészet alakul ki, ivarérés után nem nézik, hogy ki az anyuci, apuci és a tesó, szóval, ha akarsz még egy papagájt, inkább vegyél tenyésztőtől picit.
2012. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a normális választ:) még az a kérdésem lenne hogy mért van mindig a tojó a fészekben? Mindig pakolgatja a füvet meg keresi benn a helyet magának. Ez mit jelenthet?
2012. jan. 22. 14:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg azt, hogy úton vannak a tojások:) (Mondjuk az sem lepne meg, ha csak játszana, de erre van most a legkisebb esély, ha jól értelmezem.)
2012. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az, jóóóóó! :) Jaj most az előbb az volt hogy a hím benn volt a fészekben és a tojó is bement és a hím hanyatt fektette a tojót és ráült. Aztán a tojó elkezdett visítozni a hím meg felborzolta a fejét és úgy tűnt mint ha csipkedte volna a csőrét a tojónak.
2012. jan. 22. 17:49
 7/11 A kérdező kommentje:
ez mit jelent mert én sosem láttam még ilyet.
2012. jan. 22. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, remélem, jönnek nálam tapasztaltabbak és válaszolnak, mert én még nem láttam hasonlót:) Sőt, hullámost még háton sem láttam, csak akkor, ha be volt tanítva ilyen trükkre.
2012. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
velük akarsz párzani? előjelei fej-, és hátfájás, szédülés, ingerültség, extrém esetekben még különböző trágár szavak kiabálására is hajlamos lehetsz. Persze csak akkor 100%-os, ha mindenez egyszerre következik be, de szerintem nagy szenvedéssel jár, úgyhogy ne akard kipróbálni.
2012. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
idióta - . -"
2012. jan. 26. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!