Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ki, mit tud a halálmadárról?

Ki, mit tud a halálmadárról?

Figyelt kérdés
Egy madár érdekelne,babona mondja róla h ahova leszáll:házra,erkélyre ott valaki meghal! Tavaj nyáron repkedett a panel lakásunk körül(a barátnőm nagymamája ekkor halt meg)lehet ez csak buta babona,de érdekelne a madár! A hangja olyan mint a nimfapapagájé-hímé amikor sikoltozik,csak picit hosszabb,mélyebb,ércesebb! Nagy, fehér tollú madár! Egy hónapig repkedett a lakásunk felett,egyik napról a másikra maradtak el...
2009. jún. 3. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A babona eredete: azon házaknál, ahol beteg volt, gyakran késő éjjel is fent kellett lenni. Az ablakon kiszűrődő fény sok rovart vonz, a kuvik ezeket fogyasztotta. Régen az orvostudomány fejletlensége miatt aki súlyos beteg lett, nagy valószínűséggel meg is halt, és ezt a madár megjelenéséhez kötötték.

2009. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azta...köszönöm!Hálám sírig üldözni fog!:D
2009. jún. 3. 19:19
 3/15 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy babona, de már nálunk is volt rá példa, hogy haláleset következett a virnyákolása után pár napra..
2009. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
tudnál felrakni képet vagy hangot róla?
2009. jún. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2009. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én amikor a tesóm hazajött este és elmesélte a storit nagyon beijedtem...és éjjel amikor anyummal kinn álltunk az erkélyen és néztük ill. hallgattuk a madarat fúú totál féltem!Szerintem ijesztő a 'legendája'...
2009. jún. 4. 11:54
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is ijesztő de ha csak hangfelvételen hallom a hangját akkor ugye nem érvénes ez a dolog?
2009. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Huuh de régi kérdés ! De nekem van egy történetem ami abban a faluban terjeng ahol én lakom ! Szólj ha érdekel
2012. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Naná! Imádom a babonákat..:)
2012. márc. 28. 17:03
 10/15 anonim válasza:
Na itt az járja hogy a halálmadárból kettő van : vagy igy kicsi aki csak csipog , a nagy viszont olyan mint egy pingvin és úgy sikoltozik mintha egy gyerek sírna belekeverve egy macska nyervogással , és minda kettőnek emberi lába van ! Általában hajnali kettőkör lehet hallani ahogy sikoltozik a nagy ( mert a kicsit észre sem veszed ) , de mostanában este 10 már valaki meghallja ! Álítólag ha valaki hallja a hangját ahogy sikoltozik akko 3 ember megfog halni a faluban ! És ha a fejed felett hallod ahogy a szárnyival csapkod és sikoltozik akkor hangosan szitkozódni és káromkodni kell és ha nem akkor vagy magával visz vagy kicsipegeti a hajadat :D
2012. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!