Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagáj valakinek ingyen?

Nimfapapagáj valakinek ingyen?

Figyelt kérdés
Elajándékoznánk „szeretett" madárkánkat. Nem köntörfalazok, Kb.3-4 éves szürke színű lány, sajnos a nyaka körül szinte mindig tollmentes, mindig kitépi, sokat rikácsol, hallatja a hangját. Veszprém megye.

2012. febr. 24. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Megvennetek se kellett volna szegényt. El tudom képzelni milyen szomorú,magányos szegény.

Sose fogom megérteni az ilyen embereket. Minek vettétek meg ha egyszer semmit se tudtatok és lefogadom most se tudtok a nimfákról,tartásáról? Hogy tönkretegyétek? Mert ezt sikeresen megtettétek. Gratulálok

Egyébként azért tépi a tollát,rikácsol mert nem elégítitek ki a szükségleteit,nem adtok neki mindent amire szüksége van,stb mert elárulom a papagájtartás sokkal többről szól mint fogni a madarat berakni egy kalitkába,magot,vizet adni neki,takarítani és nézegetni.


Keress a közeletekben tenyésztőt(az Idrén szerintem találsz) hátha befogadja de kevés rá az esély mert a borzalmasan tartott nimfák általában betegek vagy betegséget hordoznak. A tenyésztők pedig féltik az állományukat.

Tegyél fel hirdetést sok oldalra (expressz, vatera, olx,teleapro,stb) hátha van valaki aki befogadja.

2012. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valóban kedves hozzászóló, hirtelen fellángolásból lett megvéve, nagyon megtetszett akkor a madárka. De nem gondolod, hogy a kereskedőek is illő lett volna tájékoztatni minket a tartásáról igényeiről??? Osztod itt az észt közben meg fogalmad sincs mennyit tettünk teszünk a papagájért? El is engedhetnénk hogy repülj szabadon madár, de én inkább gondos gazdát keresek neki. Tudd meg, hogy már a veszprémi és győri állatkerttel is felvettem a kapcsolatot hátha befogadják, de sajna egyiknél sincs már madárház...Gazdát keresek kedves hozzászóló!!! NEM KIOKTATÁST VÁROK!!! Köszönöm...
2012. febr. 27. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:

A kereskedők sőt még a tenyésztők többsége se ért a madarakhoz. Csak a pénzért árulják és egyáltalán nem érdekli őket hogy mi lesz a madár sorsa. Az meg hogy páran úgy megpróbálják elmondani a madár tartását,igényeit hogy fogalmuk sincs róla még rosszabb. Pl. a kereskedő akitől a hullámosomat vettem 4 és fél éve megpróbált rám sózni karomkoptatót,önetetőt,önitatót. A karomkoptatót otthagytam az önetetőt,önitatót pedig csak az első héten használtam hogy ne ijesztgessem feleslegesen a kalitkába nyúlkálással. Mert már a megvásárlása előtt utána olvastam ezért tudtam hogy a három dologból 2 ártalmas 1 meg nem ajánlott de nem az olyan oldalakon amit tudatlan,kezdő mégis magukat okosnak képzelő madártartók irkálnak(a google találatok 90%-a ilyen). Hanem megbízható oldalakról,fórumokról ahol tapasztalt,a madarai jóllétét előnyben tartó tenyésztők és sok éve papagájt tartó emberek írnak.


Ti vagytok a felelősek nem a kereskedő mert ha még ért is hozzá negyedét nem tudta volna elmondani a dolgoknak mert kb 2 A4-es lapra férne ki minden amit vásárlás előtt illene tudnia mindenkinek. Tehát így is úgy is alaposan utána kellet volna néznetek az interneten. Az meg hogy jó gazdát keresel neki mind szép és jó de van pár dolog amit a tudatlan emberek szeretettel adnak a papagájaiknak/tesznek vagy inkább nem tesznek a papagájaikkal pedig ezekkel pár hét alatt úgy/annyit lehet ártani nekik hogy soha nem lesznek teljesen normálisak tehát azzal hogy hirtelen fellángolásból,tudatlanul megvettétek az élete végéig vagy legalábbis hosszú ideig tartó "baja" esett miattatok.

2012. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdvözlöm!

Érdeklődnék a madárka felől!

Küldene egy emilcímet amin fel tudom keresni?

2012. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Hozzászóló. A e-mail címem: hzsozso@gmail.com
2012. febr. 29. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!