Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hobbi baromfitartás-hogyan...

Hobbi baromfitartás-hogyan csináljam? Tojás a cél!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Itt a tavasz.(Elvileg)Van nekem egy kicsi udvarom a ház körül és szeretnék megprobálni baromfit tartani a tojás miatt.Szeretném megtudni, hogy mire lesz szükségem és igazából semmit nem tudok a témáról!Idáig csak a boltban vettem tojást.Az állatokat szeretem, gondozni biztos fogom öket, inkább az a kérdés mit hogyan csináljak.

Milyen csirkét, vagy tyúkot vegyek a piacon?A tyúkolból milyen lenne a praktikus?(OSBlapom van pár maradék és hullámpalám, drótkerítésem is)

Kérem valaki írja le nekem, mert sajnos nem vagyok "paraszt"!:(



2012. febr. 25. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Én sem vagyok paraszt, mégis vannak tyúkjaim. Ajánlom figyelmedbe a letojt tyúkokat olcsók és a haláltól mented meg őket. 450-500 Ft db-ja, tyúk ólra pedig jó az OSB lap, Amilyet akarsz olyat csináljál, de ülőkék tojó fészek legyen benne. Mert az fontos!
2012. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok de ez a tyúkól is tökéletes, persze kicsit nagyobb. [link]
2012. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
mamám tyúkjai imádnak e létrán ülni (kis létra) és a tyúkok is szeretnek játszani, mint minden állat! pl: ökölnél egy kicsit nagyobb labdával, vagy felkötött csöves kukorica a csuhéval is rajta, ezt imádják csipkedni!
2012. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én csalánt szoktam fel kötni egy madzagra. Azzal elvoltak egy darabig a csibék.
2012. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Mindenféleképpen tojóhibrideket vegyél, mással bele se kezdj!

Etesd tójótáppal, különben nem lesz belőle semmi hasznod. Ezen kívül mindenféle zöldséges maradékot megesznek, nyáron majd adj nekik sok lucernát is, attól a tojások is szép sárgák lesznek. És vannak jó spéci vitaminok is, a vizükbe kell tenni, az is hasznos.

Ha csak nyárra akarod, akkor olyat is lehet, hogy szoktak árulni ilyen kitojt tyúkokat, amik még azért rendesen tojnak, csak ipari méretben már nem tudnak termelni. Azokat olcsón meg lehet venni.

És ha télre nem tudod hova rakni őket, és levágod, akkor ezekből a vén tyúkokból van a legjobb leves. :) Csak fél napig kell főzni... :)

2012. febr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Ja, és természetesen jól meg kell csinálni a helyüket. Kellenek nekik kisebb fakkok kibélelve pl szénával, ahova tojhatnak. Meg éjszakára fentebbre valami ülőke, meg kifutó, ahol kapirgálhatnak.
2012. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valamit tudtok mondani esetleg az ideális csirkeolról?

Mekkora m2/csirke?

Minden csirkének kell külön tojófakk vagy láda?Ha nem akkor hány láda/csirke?

2012. febr. 25. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem tudom ilyen pontosan, de szerintem ők sem veszik annyira precízen.:)

Nekünk amikor tartottunk, akkor régi, használaton kívüli nyúlketreceket foglalták el. (sajnos már csak 2 kutya, meg egy macska van, régebben rengeteg állatunk volt...)

Ezek olyan 60×120-asak voltak, és vagy 2-3 tyúk biztos használt egyet, de lett volna hely mindegyiknek külön is. Meg oda mentek, ahova jól esett, néha elég fura helyeken is találtunk tojást.:)


Ja, és még az jutott eszembe, hogy lehet hogy fogják neked tanácsolni, hogy vágj le egy kicsit a csőrükből, hogy ne egyék meg a tojást. Ilyet nem szabad csinálni!!!

Porrá tört tojáshéjat, vitaminokat, meszet, ásványi anyagokat kell nekik adni, és akkor nem a tojásból akarják majd pótolni ezeket az anyagokat.

2012. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!