Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rosszat tesz a tükör nimfapapa...

Rosszat tesz a tükör nimfapapagájnak?

Figyelt kérdés
úgy látom nagyon élvezi..
2012. márc. 5. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Kaptam egy e-mailt kb egy hete, ennél jobban nem tudnám megfogalmazni (nem csak ez volt benne, de e tükrös dolog):


"...Csengőt,tükröt,műpapagájt még véletlenül se adj neki! A csengő halláskárosodást és fémmérgezést okoz. A tükör,műpapagáj mentális problémákat okoz mivel ő nem tudja hogy az amit lát nem egy igazi fajtársa és ha a párjának tekinti elkezdi etetni is de mivel a tükörképe,műpapagáj nem fogadja el tőle a felöklendezett magokat vissza kell nyelnie amitől begygyulladást kaphat. És mindháromtól gyakran agresszívek lesznek a madarak az emberekkel és a többi madárral szemben is. Tehát ezeket kerüld,szedd le a játékokról..."

2012. márc. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem tesz rosszat. Az én papagájaimnak sincs semmi baja a sok játéktól meg tükörtől. De nekem amúgy hullámos papagájaim vannak.
2012. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvassátok el, amit írtam. Ha több van, akkor kisebb eséllyel fognak odafigyelni a tükörképükre
2012. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint ez nem volt odaírva, de logikus.
2012. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én küldtem azt a bizonyos emailt.

Tükröt több papagájnak se szabad adni mert a kalitkában lévő madarak a tükörképet is a fajtársuknak tekintik tehát előfordulhat hogy az egyik elhagyja a párját és a tükröt tekinti az új párjának vagy alapból az igazi fajtársa helyett a tükröt választja.

Egy egyedüli madár pedig 90% hogy a tükörképét választja párjául.


Tehát kedves kérdező azonnal dobd ki a tükröt.

2012. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. márc. 5. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!