Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kiscsibe keltetés! (? )

Kiscsibe keltetés! (? )

Figyelt kérdés
Mostanában fogok majd másodszorra kiscsibét keltetni, és lenne pár kérdésem. Szóval mindenhol mást írnak! Az egyik oldalon azt írták, hogy a keltetés elsõ felében 37,8 fok, másodikban 37,5 fok, az utolsó 2 nap pedig 37,2 fok! Valahol meg azt, ( a csiribácsi féle keltetõ ) hogy 38-39fok! Akkor most?? A másik kérdésem pedig az, hogy az utolsó 3 napban vagy 2 napban nem szabad lámpázni, forgatni? De azért az utolsó napokban még kell, vagy lehet szellõztetni? És a 19-20-21. napban megkell emelni a páratartalmat? Csak a ti véleményetekre lennék kíváncsi, de amúgy meg tudom, csak félek, hogy ezért nem fog egy csomó kiscsibe kikelni, mint tavaly. 40 tojást szeretnék keltetni, mert tavaly 20- ból 8 kelt ki! Szóval most sokkal jobban szeretnék odadigyelni. És lehet õket spriccelni vízzel, ugye? Ja meg a másik, hogy desztillált víz meleg legyen, vagy langyos? Bocsi, higy ilyen hosszú :D
2012. márc. 16. 08:54
 1/2 anonim válasza:
Azt tudom hogy az utolsó 2-3 napban már nem szabad forgatni! Csak langyos vízzel spriccelni hogy legyen lágyabb a héj jobban kitudják törni! Épp mi is itthon keltetünk! A hőmérsékletet nem tudom sajnos mert anyum állítja ezeket be és csak forgatni szoktam a tojást meg spriccelni az utolsó napokban! Remélem segítettem azért! 19/L
2012. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) A te szüleid nem mondták, hogy hideg van még a keltetéshez? Az enyéimet nem tudom meggyőzni, hogy nincs hideg. Amúgy én keltetem egyedül a tojásokat, csak anya néha segíteni szokott. De azt mondták, hogy csak áprilisban szedhetem össze a tojásokat, és azután keltethetek, de nem bírom kivárnii.
2012. márc. 16. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!