Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kezdjem el hogy a...

Hogyan kezdjem el hogy a hullámosaim párosodjanak?

Figyelt kérdés
Annyit szeretnék kérdezni hogy hogy kezdjem el a papagájaim párosodjanak lassan április s általában akkor kezdődik náluk a párosodás. Lágy eleség pontosabban miből áll s hogy azzal el lehet kezdeni hogy párosodjanak értelmes válaszokat kérek :)
2012. márc. 31. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán sehogy?
2012. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a lágyeleségtől fognak párosodni. Viszont kell a tápanyagok miatt. Tört főtt tojás nagyobb mennyiségben, illetve speciális, állateledel boltokban kapható, vízzel hígítandó lágyeleségek kellenek, remélem, hogy a tojást amúgy is adtad egy-két hetente nekik. Amennyiben párba álltak (attól, hogy van egy hímed és egy tojód, ez még nem feltétlenül következik be), van elegendő helyük, tudod, mikor és mekkora méretű odút kell felhelyezni, illetve látod a fokozott etetést, egymás tollainak igazgatását, és esetleg magát az aktust, akkor van esély. Majd jön a nehézségek többi része a keltetéssel. Ebbe neked beleszólásod ("hogyan kezdheted el..") nincs, illetve annyi, hogy a tartási és etetési feltételeknek eleget teszel.
2012. márc. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem nagyon jól megvannak puszi puszi van egymás cirógatása megvan az odú is készül már csak a dologra várok de majd akkor lesz szerintem hogy ha már fent van az odú köszi a választ:)
2012. márc. 31. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Fel kell készítened őket a tojásra!

Az odú felrakása előtt egy hónappal fokozatosan emelni kell a lágy eleség adagot hetente. Úgy hogy negyedik héten már heti 4-5 alkalommal kapjanak lágy eleséget mindig annyit amennyit kb 30-60perc alatt megesznek. Lágy eleség általában keményre főtt tyúktojásból és reszelt vagy késsel vágott sárgarépából áll. Miután eltelik a 4 hét mehet fel nekik az odú majd addig kapják a lágy eleséget még meg nem jelenik az első tojás. Az első tojás után csak magot és vizet kapjanak addig még ki nem kel az első fióka. Kikelés után napi kétszer(reggel/este) kapjanak lágy eleséget igény szerint.


A költési/párzási időszakon kívül 1-2 hetente adj nekik főtt tojást(remélem eddig is adtál).

2012. ápr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem nagyon szépen köszönöm a választ erre voltam kíváncsi persze mindent igyekszem megadni nekik mert szeretem őket bármit meg teszek értük:) na így már jobb most az első papagáj párom szóval nagyából még kell segítség de azért teszem fel itt a kérdéseimet sok tapasztalt ember van itt még egyszer köszi :)
2012. ápr. 1. 11:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!