Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagáj tud beszélni?...

Melyik papagáj tud beszélni? És ezek közül melyik tartható lakásban és mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés
papagáj

2012. márc. 31. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az tud hangot utánozni, amelyikkel annyit foglalkoznak. És mindegyiket lakásban tartjuk, kivéve, ha nincs egy erre a célra megfelelő voilered, de akkor valószínűleg nem célod, hogy veled legyen a lakásban->utánozza a hangod.
2012. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében egyik sem tud beszélni, hanem csak utánoznak.Kisebb nagyobb mondatokra minden fajta betanítható, még a hullámos is. A szürkepapagáj, másnéven jákó, ő könnyen beletanul az utánozásra. Egy barátom jákója még ragozni is tudott. a gazdáját Sanyinak hívták, és Sanyikámnak is szólitotta: persze ez hosszu évek folyamata. kb. 8 év után tudja ezeket a dolgokat.
2012. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
A papagájokutánoznak hangokat, és szavakat, de a szavakat képesek a beszédhelyzetnek megfelelően tudatosan használni. A könnyen beszédre bírható madarak az amazonok és a jákók. Egyáltalán nem biztos hogy dumagép lesz bármelyik is de ezek a legfogékonyabbak rá. 100ezertől 180ig vannak általában. Voliert igényelnek fél millio alatt nem jössz ki ha jót akarsz nekik
2012. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nincs olyan faj amelyikre azt lehetne mondani tuti beszél.

Ha még nem volt papagájod akkor a nagyobb papagájokról mondj le. Vegyél inkább hullámost,nimfát. Egy hullámost ha türelmes vagy és kitartó és persze fogékony rá a madár jó pár mondatnyi szóra megtaníthatsz. A nimfák többsége hangokat(csengő,fütyülés,kinti madarak hangja,stb) utánoz csak de szavakat is megtanulhatnak. Mindkettő pár ezer forint de a kalitkával,felszereléssel,kajával együtt már kb. 15 000-20 000Ft.

2012. ápr. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

en a baratpapagajt ajanlom.

azt meg is lehet tanitani beszelni es szinte minden trukkot meg tud tanulni

2012. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Levi: ugyanúgy, ahogy a hullámostól a közel legdrágább jákóig az összes:)
2012. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én a 6.-kal nem értek egyet. A barátpapagáj tényleg fogékony a beszédre és trükköket is könnyen tanul, de jákóig az összesre ez egyáltalán nem igaz.


Néhány amelyik képes lehet beszédutánzásra:

Jákó - kb 160ezer

Amazonok - 120ezertől

Kongó - 120ezer

Nagy Sándor - 50ezer

Barátpapagáj - 15-20ezer

Hullámos - 1000


Hullámos a legkönnyebb eset, sokaknak van, de sokan csak keveset foglalkoznak vele, pedig néhány kifejezetten sok szót képes megtanulni, persze itt ne arra gondoljon senki, hogy olyan érthetően fogja mondani, mint egy jákó...


Barátpapagáj is fogékony általában a beszédre, és okos is, csak egyetlen hátránya, hogy nagyon hangos.


Nagy Sándor kicsit talán érthetőebben mondja a szavakat, de általában egy-két szó megtanulása jellemzi. Elég nagy kalitka/volier kell neki és erős csőre miatt vastag rács.


Kongó kifejezetten jól beszél, nem túl nagy testű, de nagyon sok időt kell rászánni és foglalkozni vele, mivel elég érzékeny madárka.


Amazonok, többféle van, legjobban talán a sárga és a kékhomlokú beszél, okos madarak de nem egy kezdőnek valóak.


Jákóról sokan írnak, a legjobban beszélőnek állítják és talán az egyik legintelligensebbnek is. Viszont ez a legérzékenyebb madár az összes közt, rengeteg foglalkozásra van szüksége, a nap nagy részét együtt kell töltenie gazdájával, különben tolltépéssel reagálhat. Aki naponta akár 8 órát is távol van (pl munka) az ne akarjon ilyen madarat.


Biztos kifelejtettem párat, most ezek ugrottak be, a többit majd mások leírják.

Természetesen sok olyan is van amelyek inkább csak hangokat utánoznak, de az is legalább olyan szórakoztató.

2012. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz velem egyet, írnál ellenpéldát? Csak kíváncsiságból, még hasznos lehet.
2012. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kecskepapagáj, rozella biztos nem fog egy szót sem mondani, nimfa is csak fütyürészik, szenegáli, meyer is dallamok megtanulására hajlamos, király papagáj is. Elemezhetnénk az összeset de tök felesleges.

A lényeg az, hogy vannak fogékonyabbak a beszédre akiktől azért nagy valószínűséggel elvárható, hogy 1-1 szót talán megtanul és vannak azok amelyektől inkább azt várjuk el, hogy sose fog egy szót sem mondani. Kivétel mindig van, de nem erre kell alapozni. Te sem egy bmx-el akarsz hegyi kerékpárversenyre indulni, pedig igaz, hogy az is gurul…

Tanítani mindegyiket lehet, az igaz, de vannak jóval könnyebben taníthatóak.

2012. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem kekeckedésből kérdeztem, hanem mert tényleg érdekelt. Mert az tény és való, hogy az utánzás bennük van, az árult és keresett fajok közt szinte mindben (ezért van rá kereslet..). Amikhez/amikkel nekem dolgom volt, és az ismeretségi körömben láttam/tapasztaltam, olvastam, nem beszélve a youtube-ról, néhánynál az ellenpélda is egész gyakori. Gyakran tényleg csak foglalkozás kérdése. De ez az én véleményem:)
2012. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!