Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek azokkal a tojásokka...

Mit tegyek azokkal a tojásokkal, amelyek a 21. napon sem keltek ki?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Mégis milyen madár tojásairól beszélünk?
2012. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kiscsirke.
2012. ápr. 5. 09:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Dobd ki. Nagyanyáink egy hét után lámpázták a toljásokat, akkor már látszott, hogy van-e benne csirke. De ha ezt megtetted, s benne van a csirke, valószínű megfulladt. Esetleg lámpa elé tarta valahol repeszd meg a tojás héját, s less bele, lélegzik-e még a csirke.
2012. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3 tojásban él. De csak a tojás héját ütöttem be, a hártyát nem merem megszakítani, félek elvérzik.
2012. ápr. 5. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor azt csinálom, hogy várok 3-4 napig a maradék tojással, de előtte kézmeleg vízbe teszem, és ha buborékok jönnek fel belőle, akkor még lehet reménykedni. Ha lesüllyed, minden további nélkül ki lehet dobni. Ha óvatosan meglötyögteted, és érezni, hogy keményen koppan a belsőség, azt is ki lehet dobni.

Amelyiknek a héját feltörted kissé, tovább ne repeszd, mert arra még szüksége van a picinek. Ő majd magától kifúrja magát. Remélem tudtam valamelyest segíteni.

2012. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, a zárt tojásból jönnek fel buborékok? Amik 3-4 nap után keltek ki azok egészségesek maradtak? Ez a 3 nálam kelés gyenge, nem húzódott be a szik, ami nem tudom mitől lehet. Csak azt tudom, a pulyka nem valami jól gondoskodott a tojásokról, sok idő után ment vissza rájuk szerintem.
2012. ápr. 6. 20:02
 7/8 aplle válasza:
igen ami a vizben el merül az kuka ami lötyőg az is kuka 21 nap után várj egy pár napot max5 napot és utána az összes kuka csak vigyáz hogy a második nap után etesd meg a kiscsirkéket is. igen a pulyka nem jó any mert hajlamos ledögleni a topjásról nem gondoskodik a legjobb a kacsa meg a tyúk és mindegy milyen tojást teszel alá csak ne külömböző mert a tyúk 21 a pulyka 28 a kacsa 35 napra kell .
2012. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elült a másik pulyka is, na az tényleg jó kotlós, alig eszik valamit. A kacsa az vadkacsa tojás és 28 napra kel,remélhetőleg együtt a kis pulykákkal. Egyébként abban a tojásokban amiben a 3 élt, nem voltak életképesek, bár lélegeztek. 1 kelt csak ki az meg el volt nagyon anyátlanodva, ezért vettem még hozzá korosztálybelit.
2012. ápr. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!