Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért tűntek el a fecskék...

Jozéé kérdése:

Miért tűntek el a fecskék Magyarországról?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tűntek el, csak sajnos jóval kevesebben vannak.


Mert megeszik Afrikában és Máltán...

Itthon egyre kevesebb a fecskék által kedvelt hely. (Vagyis kevesen tartanak állatot, legtöbben az udvaron gyepet telepítettek, fűnyíró üzemmód van, nem állattartás. És az ilyen patyolattiszta helyeken nehezen találnak a fecskék fészekhez való alapanyagokat...)


Egyébként mostanában érkeznek vissza délről!

2012. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Meg mindenki fújja mindenre a rovarirtót, az sem kedvez a szaporodásuknak. Múltkor meglepődtem, mert láttam hogy a szomszédban permetezik a tujákat, meg is kérdeztem hogy ez milyen új népszokás..
2012. ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szia!


Az sem kedvez a fecskéknek, hogy pontosan a fiókanevelési időszakban van a leghidegebb! Nálunk volt olyan, hogy annyira esett az eső, hogy az összes fióka kiesett döglötten a fészekből.

2012. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi is permetezzük a tujákat.... Most már olyan világban élünk, hogy muszáj, ha nem akarod, hogy egy betegség miatt tönkre menjenek....
2012. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ma a szentendrei Dunaparton egy csapat molnárfecskét láttam, vígan csiviteltek és vadásztak rovarokra. De nem voltak sokan.
2012. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Még nem tűntek el, de valóban rohamosan, évente mintegy 8 %-kal csökken a számuk, aminek több oka is van.


1. Szinte mindegyik fajt hátrányosan érinti az állattartás és a legeltetés visszaesése, mert így kevesebb rovar van a fészkelőhelyeiken.


2. Mindegyiknek csökkennek a fészkelési lehetőségei is. Molnárfecskék esetében az épületek felújításakor leverik a korábbi fészkeket, az új épületekben pedig nem engedik az új fészkek építését. Füstifecskénél a korábban használatban lévő és ezért nyitott istálló-épületeket bezárják, mert már jóval kevesebbet használnak. Partifecskék esetében a régi kis homokbányákat rekultiválják.


3. Hosszútávú vonuló faj mindhárom fecskefajunk. A hosszútávú vonuló fajoknak jelentős hátrány, hogy a korábban kezdődő tavaszok miatt lemaradnak olyan táplálék csúcsokról, amelyek a fiókanevelés időszakában fontosak, így kevesebb fiókát képesek felnevelni. A kevesebb fióka kirepülése nem képes kompenzálni a hosszú vonulásból adódó természetes pusztulást.


Nagyjából ezek a fő okai a fecskefajaink állomány-csökkenésének.

2012. ápr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

OFF

Most újat olvastam. Milyen betegséget kapnak a tuják, amit permetezni kell?

2012. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gomba, különböző rovar-kártevők például.
2012. ápr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

OFF: Soha eletben nem permeteztuk a tujainkat, es semmi bajuk nem is volt soha.


Ez az onmagat civilizaltnak tarto tarsadalom mar ki sem latszik a (sokszor szuksegtelen) vegyszerekbol. En - a fent olvasott tujapermetezes mellett - meg azon dobbenek meg, hogy sokan gyomirtoznak a sajat portajukon, mintha a gyomirto teljesen veszelytelen, termeszetes anyag volna. A kapat es a gyomlalast mar nem is ismerik. Dehat a gyomirto kenyelmesebb...

2012. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megtámadja valami és nem akarod, hogy hosszú évek nevelése után tönkre menjen, pont amikor már elég nagyon, hogy takarjon, akkor muszáj. Egyébként s..fejkém kapáltam már nem egyszer szőlőt 30 fokban nyáron.......
2012. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!