Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A zebrapintyek és a kanárik...

A zebrapintyek és a kanárik mennyire szelídíthetők? Ki lehet engedni őket a szobában?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pintyekhez nem értek. Kanárim már gyerekkoromban is volt,az állandóan nyitott ajtajú kalitkában élt. Az édesapám vállán últ,ha otthon volt, mindenhova "ment" vele lakáson belül.A mostani kanárink ajtaja is nyitott,de vele nem foglalkoztunk annyit,ennek ellenére kijön, de vissza is megy általában magától.A kezünkre ráugrik,így kézen vihető.Még annyit,az első kanárimat rendszeresen kivittük a kertbe, a teraszra volt kitéve a kalitka. Egyszer véletlenül nyitva maradt az ajtaja, s a madár kirepült. El voltunk keseredve,mert hívásra se jött oda hozzánk. Este magától visszarepült a kalitkába.Ennyit tudok róluk mondani.
2009. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:)
2009. jún. 26. 15:01
 3/7 A kérdező kommentje:
kössz a választ!
2009. jún. 26. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Zebrapintyeim voltak. Megfogni nem lehetett őket. Kiengedtem hetente egyszer a szobában. Voltak kedvenc helyeik ahova szálltak, pl. a szélesebb képkeretek, vagy a teraszajtó előtti tér. Ott "gyomlálták" a szőnyeget. A kalitkába csak akkor mentek vissza ha éhesek, vagy szomjasak voltak és a közelükbe tettem. 3-4 órán át kint voltak.
2009. jún. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2009. jún. 28. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Zebrapinty csak akkor lesz szelíd, ha picike fiókakorától szoktatod ahhoz, hogy embernél van. Kifejlett jószágok nem igazán szeretik, ha megfogják őket. Én próbáltam szoktatni őket, hogy röpködjenek kint is, de nem szoktak hozzá. Azt tudom, hogyha 4 párnál többett tartasz, érdemesebb röptetőszobában tartani őket, mint kalitkában, mert ott bunyó lehet a területért.
2009. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha kézzel neveled fel a zebrapintyeket, akkor nagyon könnyen hozzád szoknak és tündériek tudnak lenni, de a probléma ott kezdődik, amikor felnevelsz (úgymond kisajátítasz) 1 példányt, és amikor visszaraknád a kalitkába, nem biztos, hogy kijön a többi zebrapinttyel és ez azért van, mert emberhez szokott és nem a társaihoz. Elég nehéz visszaszoktatni a kis madárkát, ettől függetlenül sosem felejti el, hogy te nevelted. Viszont volt már példám arra is, hogy felneveltem kézzel a kicsit, utána beraktam a "rokonaihoz":) és elszokott tőlem, mert nem vettem ki minden nap a helyéről, ez így természetes. Nagyon szép és tanulságos dolog felnevelni és magadhoz szoktatni a díszmadarakat, de jobb nekik az, ha a fajtársaikkal élnek együtt. Ha véletlenül nem akarnak visszamenni a kalitkába, erre van egy trükk:

világítsd meg a kalitkát, a helység többi részét meg sötétítsd el, így egyértelműen visszafognak menni. Üdv.

2010. júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!