Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hegyi papagáj vagy kissándor...

Snow7 kérdése:

Hegyi papagáj vagy kissándor papagáj?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni 1 papagájt. Nem tudom eldönteni, hogy melyik papagáj lenne a legjobb. Lakásba tartanám, szeretném megtanítani beszélni. Segítséget szeretnék kérni, hogy tudjak dönteni. Melyiket választanátok és miért?

2012. máj. 20. 22:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A hegyi jó választás ;)

Bár halk madár nincs, viszont vannak olyanok, amelyek kifejezetten kiabálosak.

2012. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nemsokára mehetek a papagájért. Kb. 15 nap és már kirepülnek(: Házilag csinálja apum a kalitkát, de remélem jó lesz a hegyi papagájnak.
2012. jún. 6. 15:12
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Kalitka készítésnél több dolgot érdemes figyelembe venni.


A rács horganyzott rács legyen, ne legyen festve, mert azokról a festéket könnyen leszedheti a papagáj a csőrével.


A váz ugye két anyagból készülhet, fa, vagy fém.


Ha favázút készítetek, azt azért megrághatja a papagáj, ami elsősorban esztétikumban nem előnyös. Viszont ismerek, olyat aki keményfából készített kalitkát, azt nem rágták meg neki.


A fát ha kezelitek azzal kell vigyázni, ezek a pácok, festékek mérgezőek, ha lerágja a papagáj. Vagy nem kellene semmivel kezelne, vagy keresni olyan pácot, ami nem tartalmaz mérgező anyagokat (létezik ilyen, bár én azért ebben is kételkedem kicsit, hogy mérgező-e, meg ugye jóval drágább). Vagy talán érdemes megpróbálni a természetes színező anyagokat, (csak egy ötlet, nem tudom mennyire működne). Pl cékla leve, vagy hagymahéj megfőzve (pl amiket régen tojásfestésre használtak).


Ha fém lesz a váz, akkor azt kezelni kell, különben fémmérgezést kaphat a madár. A sima festés sajnos nem az igazi, mert azt szintén letudja rágni a madár, amit ha lenyel, megintcsak mérgezést okoz. Tenyésztőknél ahol több méteres volierekben vannak a madarak, ott azért előfordul a festett váz, de ezeknek a papagájoknak van akkora élettere, hogy nem kell attól tartani, hogy a vázat fogja kóstolgatni. Festésre megoldás a porfestés (szinterezés), ami keményebb réteget jelent és így nem jelent veszélyt.


Ezek mellett praktikusság szempontjából a kihúzható tálca elengedhetetlen, illetve kisajtó az etetőtálkáknál célszerű, így etetéskor nem tud kijönni a madár. A felül nyitható kalitkákat valaki szereti, de annak is van egy kis veszélye, ugyanis a madár sérülését okozhatja ha valamiért rácsapódik. Ja meg egy nagy ajtó a játékok felakasztásához, takarításhoz is jó dolog. Magasságra a madarak szeretnek emberi fejmagasságban, vagy afölött ülni az ülőrúdon, ami biztonsági érzetet nyújt neki.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem, valamennyire hasznos lehet. Persze minél nagyobb kalitka annál jobb a madárnak, ha túl kicsi akkor ösztönösen elkezdheti védeni és a benyúló kezet csípéssel figyelmezteti (persze ez nevelés kérdése is)


Ülőrúdnak nem mérgező faágak:

(természetesen permetezetlen tiszta ágak, általában ecetes vízzel szokták lemosni őket)

• nyír

• nyár

• fűz

• hárs

• bükk

• mogyoró

• gyertyán

• éger

• alma

• körte

• birs

• szőlő

• galagonya


mérgezőek:

(a csonthéjasok) mint pl

• cseresznye

• meggy

• őszibarack

• sárgabarack

• szilva

• dió

• mogyoró

• mandula

• gesztenye



Akác és orgona megosztja az embereket, valaki ezt, valaki azt állítja, van sok másik megoldás én abból választanék.


Sok sikert! ;)



Ha meglett a papagáj felrakhatnál egy képet róla, szívesen megnézném :)

2012. jún. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
most néztük meg a szülőket, mert a szülőket sem láttuk még. Három hét múlva hozhatjuk haza.. A szülőkről csináltam képet, csak nem tudom hogy lehet felrakni :$
2012. jún. 17. 16:25
 15/24 anonim ***** válasza:

Szia! Ide töltsd fel a képeket:

[link]


és a kép linkjét meg másold be ide :) Kíváncsi vagyok arájuk :)

2012. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Talán most a héten kapjuk meg a kis fiókát :-) Majd küldök a piciről képet;)

Egy kérdésem lenne még: a Hegyi papagájnak jó a hullámos papagájnak való eledel?

2012. júl. 2. 15:54
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon várom a képet róla :)


Kalitkával mi a helyzet sikerült készíteni?


Etetésről itt azt írják, hogy harmadik séma:

[link]


Itt vannak a sémák: (rozellánál van a harmadik)

[link]


Amúgy azt ajánlom regisztrálj be ide:

[link]

itt nagyon sok hasznos tanácsot kaphatsz és ha bármi kérdésed van szívesen segítenek. A kajával kapcsolatban írnék hawkeye-nek erről a fórumról, neki szintén hegyi papagája van :)

2012. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat és a linkeket! A Bogyó (így neveztem el) elég eleven, eszik rendesen, de még nem kedvelt meg minket(: a Képet már próbálom felrakni, de nagyon lassú :-S
2012. júl. 21. 10:55
 19/24 anonim ***** válasza:
Én még mindig várom a képet :)
2012. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

[link]

Remélem jó linket küldök. Végre fel engedte rakni..-.-"

2012. júl. 31. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!