Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapinty tojót üti vágja a...

Hardenberg kérdése:

Zebrapinty tojót üti vágja a hím, eddig jól megvoltak. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Ketten élnek egy nagy kalitkában, minden megvan nekik, eddig semmi baj nem volt. Betettem nekik egy fészket, a tojó tojt két tojást. Azóta a hím megbolondult, már majdnem teljesen kopaszra csípte a tojó hátát, űzi, mint az őrült. A hím nagyon sokat üldögél a tojásokon, a tojó egyáltalán nem. Kb. 1 hét elteltével tojta a két tojást, de ésjszaka a hím sem ül rajta. Kénytelen voltam kivenni a lányt a kalitból, mert már nem bírtam nézni.

2012. máj. 27. 14:21
 1/5 anonim válasza:

Na már most nem értek külön ehhez a fajta madárhoz. de minden madárnál. pl a sima tyúkoknál is, ha a tyúk megtojik egy fészekre tojást és tavasszal megkotlik, akkor külön áll a társaitől, így a kakas és atöbbi tyuk is bántani fogja.

most hogy melyik állat költi ki ezeknél nem tudom, de ha te igen, akkor azt a költő madarat hagyd bent a fészeknél. ugyanis a párjuktól is védik egyes madarak a fészküket egyes esetekben. ha a fiókák már megnőnek kellően önfenntartók, akkor fogja visszafogadni a párját a másik szerintem.

2012. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hát ebből lehet hogy nem lesz semmi, igazából én se tudom a megoldást de sajnos volt ilyen hímem nekem is. Egy ideig jól megvoltak a párjával, aztán jött a tojásos időszak, ami nem sikerült, később kiderült hogy olyasmi miatt amit írtál. Aztán teljes őrület következett, mindenféle zűrök voltak a tojásokkal, fészekrakással, ezt és egy sajnos másik tojót is kikészített, halálra szekírozott. A harmadikat már nem hagytam hogy áldozatul essen neki és inkább elajándékoztam. Mármint a hímet. Szerintem te se várd meg míg kinyírja a nőjét.
2012. jún. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja és mindent adj meg nekik táplálékból amit csak kell! Iszonyatos hatással lehet rájuk ha valami nincs az "étlapon".
2012. jún. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Első vagyok. Ha a hím ül a tojásokon, akkor ő a kiköltője. papagájoknál pl az a madár amelyik nem ül a fészken, ha kikőlnek a kicsik képes mind megölni, azokat is tojásoktól különválasztják. ugyh csak a tojásokat őrzőt hagyhatod bent. wikipédián utánalehet nézni melyik költi ki.
2012. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! A tojásokból nem lett semmi, de már nem ül rajta a hím sem és nem annyira agresszív a tojóval (néha azért odacsíp azért). Nem is gondoltam volna, hogy ilyen csepp jószágok ennyire agresszívek. Adtam nekik tojásos eleséget, tört héjjal, hátha ez volt nekik kevés. A fészket kiveszem, csak bebolondította a fiút.
2012. jún. 3. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!