Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány éves kortól toj tojást...

Hány éves kortól toj tojást egy tyúk? És igazából mi az amiovel etetni lehet őket hazdaságosan?

Figyelt kérdés
tervezem.
2012. jún. 2. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
kb. 9 hónap-1 év körül kezdi, búzával, kukoricadarával, hasonlókkal etetheted, de mindenképp egyen sok füvet, attól lesz szép sárga a tojás, és egészségesebb is lesz a tyúk.
2012. jún. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lótúrót egy évesen! :D 20-30 hetes koruk körül kezdenek általában tojni. Leggazdaságosabban úgy lehet őket etetni, ha van elég nagy területük, ahol szabadon járhatnak, kapirgálhatnak, így majdhogynem önellátók. Egyébként meg kukorica(dara), búza, árpa, egyéb szemestakarmány. Meg mindenféle konyhai maradék.
2012. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem jelenleg 11 db tyúkom van. Körülbelül 5 hónaposan kezdtek el tojogatni. Én csakis kukoricán nevelem őket, szemesen és darálva. Napközben egy körülbelül 500 négyzetméteres kaszálón vannak, összeszednek minden bogarat, lárvát, emellett legelnek is, trágyáznak, amitől sokkal jobban dúsul a kaszálható füvem, ami megy a lovaknak. Tehát nagy hely, zöld, és jó kukorica. Búza azért nincs nekem belekeverve, mert attól fakóbb lesz a tojássárgája.
2012. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!