Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez a csirkém miért ilyen...

Ez a csirkém miért ilyen cseszlett?

Figyelt kérdés

Van egy csirkém amelyik nem igazán nő! Egy alomból van a többivel de nagyon le van maradva, valamint a tollazata is hiányos, pedig eszik rendesen.


[link]

[link]


Itt ez a másik meg méretben stimmel, de tolla ennek se se sok van.


[link]


Hol a baj, és mit lehet velük csinálni?


A válaszokat előre is köszönöm! Üdv.



2012. jún. 18. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


Lehet, hogy ásványi anyag hiányuk van a pipiknek, és azt kifogták, és csipkedik! Azért nincs tolla, mert a többiek leeszik róla.

2012. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem volt 1 csirkém, a tesója már nagy volt, majdnem tojt(de sajnos orr-agy daganatja lett, és meghalt. nem kitaláció tyúkoknak 1000féle bajuk van) elkezdett csipogni megállás nélkül, az se nőtt és végül vége lett annak is. de amúgy szép a tyúkállományod gratulálok hozzá!

sajnos énse tudom mi a baja, pedig nekem a tyúkok a kisállataim, olyanok nekem mint valakinek a kutya vagy macska. volt kutyám,macskám,halam,papagájom de a tyúk jön be a legjobban pedig városban lakunk

2012. jún. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Sziaa.:)

Azt akartam mondani esetleg hogy az is előfordulhat hogy a többi kicsipkedi, esetleg ilyenek a génjei. Nekünk is voltak ilyenek de az egézségükben nem volt hiba.:D

2012. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem csipkedik, ennek a kettőnek egyszerűen ennyi tolla van. Féregre gyanakodtam, meg is csináltam a féregtelenítést, azóta zabálnak ezerrel! Most tíz hetesek és eléggé kezesek! Még mindig nem tudom hogy miért, de ez az egy nem akar nőni! :S Ezzel együtt százból négy selejtem van mert eggyel kevesebb volt a dobozban, kettő meg elhullott!


Üdv. A.

2012. jún. 26. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Jajj nyugodj meg. Nekem is van most 70 db előneveltem, de jelenleg 7 db van, ami ilyen kis nyeszlett. Sajnos azok nem érik be a társaikat, egész sokáig ilyen kicsik maradnak. Ezeket amint lehetett, levágtam, aztán a kutyáknak főztem belőle. amúgy a csirkék mellett a nagyobb tyúkjaim közül is van egy-kettő, amiknek teljesen kicsipegték a farát, fenekét. Ha nem vigyázok a belet is kihúzzák egymásból. Vettem egy főtt sertésfejet, azt felkötöttem nekik, azt csípik nem egymást. Persze a nap nagy részét kint töltik füvön, kapirgálással
2012. jún. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hell-ikon ***** válasza:

Csak nem Shaver farm csirkék? :) Bocs a kérdésért, csak nekem is ilyenek vannak és nagyon hasonlítanak a tieid rájuk. Az enyémek most 7 hetesek.


A 10%-os nyeszlettségi arány nálam is játszik, 20-ból kettő van lemaradva a társaitól, de ilyen kopaszság nálam azért is nincs. A tojás is sokat számít amiből keltetve lett, sőt a tenyészállatok kondíciója is. Nem biztos, hogy nálad van a bibi.

Én egy kis napraforgó maggal egészítettem ki anno a takarmányukat, az a tollasodásukon sokat segített.

(Tápot nem kapnak, nem célom 8 hetesen levágni őket, már csak azért sem, mert kettős hasznú, vörös fajta, ami nekem van).

2012. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!