Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 2 hullámos papagájom....

Van 2 hullámos papagájom. Hogyha a tojó sűrűn bemegy a tojóládába és kapirgál, akkor lehet arra számítani hogy tojni fog?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm
2012. jún. 29. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem is bement és kapirgált de mégse tojt :(
2012. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Óóó az kár..már kezdtem reménykedni mert tavasz előtt sűrűn járkált be és utána abbahagyta és most meg megint elkezdte.
2012. jún. 29. 15:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Fel lettek készítve a tojásrakásra mielőtt felkerült az odú? Mennyi idősek? Mekkora az odú? Mekkora helyen vannak? Mi van az odúban?
2012. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi idősek,úgy kaptam őket,hát a kalitka ilyen : [link]
2012. jún. 29. 21:23
 5/11 A kérdező kommentje:

Hogy kell őket felkészitteni a tojás rakásra??? o,O

A tojóláda meg akkora m mint ennek a fele: [link]

2012. jún. 29. 21:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem készítetted fel őket a tojó belehalhat a tojásba.

A kalitka arra kb. jó hogy 2 hullámost tarts benne úgy hogy naponta kiengeded őket pár órára repülni de tenyésztéshez nagyon kicsi. Ha lesznek fiókák a kirepülés után még pár hétig a szülőkkel kell hagynod őket és ez a kalitka mondjuk 6(lehet kevesebb vagy több fiókájuk is) hulinak nagyon szűk. És kéne még két nagy kalitka hogy a már önálló fiókákat nemek szerint külön rakd a szülőktől mert a szüleikkel,testvéreikkel is párba állnak amit kerülni kell. A tojók csak ivarérésig maradhatnak együtt mert ivarérés után de lehet már előtte is bántani fogják egymást.

Az odú kb 15x15cm és kb 25cm magas?



Felkészíteni pedig úgy kell hogy odú felrakása előtt egy hónappal fokozatosan emelni kell a lágy eleség adagot hetente. Úgy hogy negyedik héten már heti 4-5 alkalommal kapjanak lágy eleséget mindig annyit amennyit kb 30-60perc alatt megesznek. Lágy eleség általában keményre főtt tyúktojásból és reszelt vagy késsel vágott sárgarépából áll. Miután eltelik a 4 hét mehet fel nekik az odú majd addig kapják a lágy eleséget még meg nem jelenik az első tojás. Az első tojás után csak magot és vizet kapjanak addig még ki nem kel az első fióka. Kikelés után napi kétszer(reggel/este) kapjanak lágy eleséget igény szerint. FONTOS hogy adj nekik főtt tojást 1-2 hetente a párzási,költési,fiókanevelési időszakon kívül is.

2012. jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És mennyi ideje vannak nálad? Ha nem biztos hogy 1,5 évesek(ennyi idősen lesznek tenyészérettek,a tenyészérettség nem ugyanaz mint az ivarérettség ami 6-10 hónapos korukban következik be) vagy idősebbek inkább csak jövőre adj nekik odút mert ha fiatalok akkor nem áll készen a szervezetük a költésre és belehalhatnak,problémák lehetnek.
2012. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És az odúban 2-3cm vastagon fűrészpor,faforgács legyen. Az odú belseje remélem nem csúszós.
2012. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az odúban száraz fű van meg forgács . A kalitka alján meg újságpapír van amit hetente cserélek,így könnyebb tisztán tartani.
2012. jún. 30. 20:16
 10/11 A kérdező kommentje:

Mivan akkor hogyha nem szelídek a papagájaim? kb 1 éve kaptam őket és hiába nyúlok be értük elrepülnek meg félnek meg ha megakarom fogni akkor meg megakarnak csípni (ami érthető :D)

Látom hogy Te értesz ehhez a dologhoz ezért ha mondanál nekem egy olyat hogy hogy tudnám őket szelídebbé tenni akkor azt nagyon megköszönném :)

2012. jún. 30. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!