Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan vehetném rá Totyit,...

Hogyan vehetném rá Totyit, hogy a kalitkában ráüljön a kezemre?

Figyelt kérdés
Van egy papagájom, Totyi, még elég fiatal, nincs 2 éves.Szelíd madár, de a kalitkában halálosan fél a kezemtől,de a kalitka ajtaja sem túl nagy.Mit tegyek???

2012. júl. 3. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A kalitkában az én papagájom is csíp, mert a területét védi, de ha szelíd, rá kell hogy másszon a kezedre. Én úgy szoktam, hogy kinyitom a kalit ajtaját, ő meg kimászik magától.

A tiéd milyen fajta?

Az enyém nimfa, és 3 és fél hónapos, teljesen szelíd.

2012. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az enyém is nimfa, kb. 1 éves
2012. júl. 4. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy éves?

Akkor sejtem mi lehet a baj. A nimfák kb egy évesen lesznek ivarérettek. Ilyenkor nehezebb bírni velük, mert párra van szükségük. Ha nem akarsz neki párt venni, nehéz lesz. Ha párt veszel neki, lenyugszik, és ugyanolyan szelíd marad. Ha nem veszel párt, vigyázni kell, nehogy visszavaduljon. Ha csíp, akkor kell valami bünti, mondjuk hogy elfordulsz tőle, figyelemmegvonással bünteted. Vagy hogy ha nagyot csíp, rákiabálsz, vagy ilyesmi, és visszateszed a kalitkájába.

Ilyenkor próbálgatják hogy igazából ki is a főnök, és hogy ha nem teszel semmit, nem marad szelíd. Ha megbünteted, látja, hogy te vagy a főnök, és nem tűröd ha megcsíp.

2012. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szeretnék kispapagájokat, inkább megpróbálom megtartani szelídnek .
2012. júl. 4. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül lesznek kispapagájok, csak ha felraksz nekik odút amibe a tojó lerakja a tojását. Attól még hogy egy pár, odu nélkül nem lesz kicsi, de lehet hogy raknak tojást a kalitka aljába, de azok többnyire terméketlenek.
2012. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de sajnos nem hiszem, hogy megengednének még egy papagájt.:(:(:(
2012. júl. 4. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor sok sikert!
2012. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!