Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mitől hullhatott ki a zebrapin...

Thotimi kérdése:

Mitől hullhatott ki a zebrapintyem tolla?

Figyelt kérdés
Úgy másfél hónapja vettünk egy hím zebrapintyet az egyedül maradt tojó mellé. Már akkor volt egy kisebb kopasz volt a feje hátsó részén, de gondoltam a vitaminhiány miatt (korábbi pintyemnél is így volt). Miután nálunk volt egy hete, a hátán is egyre inkább kopaszodott, és a szárnyánál, ahol a hátával érintkezik. Adtam nekik vitamint a vizükbe, és zöldségeket is kaptak a szokásos magkeverékük mellé, de változás nem történt. Nem is hullik több toll, de nem is nő vissza. A hangulatával nincs probléma, vígan csivitel, eszik, iszik, hintázik, fürdik. Első ötletem az volt, hogy nagyobb tollváltáson mehetne keresztül, de ahhoz túl sok tolla hiányzik, és túl sok idő telt el. Gondoltam arra is, hogy valami élősködője lehet, de akkor annak a tojón is kéne már látszódnia, vagy nem? Valaki tudna segíteni, hogy vajon mi lehet a pintyem baja?

2012. júl. 19. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kihulott a haja az idegtől.Sokat idegeskedik.
2012. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fehérjét azaz mondjuk főtt tojást 1-2hetente kapnak?
2012. júl. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy 2 hetente, igen. De akkor lehet, hogy megpróbálok egy kicsit sűrűbben, mondjuk hetente adni.
2012. júl. 20. 08:01
 4/4 anonim ***** válasza:

A kétheti főtt tojás elég.

Nem tudom mi baja lehet szegénynek.

Mostanában nem olvastam,néztem de az idrén volt/van egy hasonló "ok nélkül" tollhullató nimfa. Ha gondolod nézd meg hátha már megtalálták az okát. Lehet a pintyednek is hasonló baja van.

Esetleg az idrén is kiírhatod a kérdésed hátha tudja valaki.

2012. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!