Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Új papagáj, ez szokványos?...

Új papagáj, ez szokványos? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vettem meg a másfél hónapos papagájomat. Viszont az normális, hogy egy helyben ül és csak néz némán? Még pislogni sem nagyon szeretne. Illetve megengedte, hogy megsimogassam a begyét, megsimogassam szárnyacskáit ezt félelemből engedte vagy már ennyire hozzászokott az ember közelségéhez?

2012. aug. 12. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a simogatással elintézted magadnak, hogy több időbe teljen a szelídítés:)


Teljesen normális, ahogy viselkedik. annyira fél, hogy még pislogni sem mer. A simit meg nem megengedte, hanem ledermedt a félelemtől. Ilyenkor pár napig békén kell hagyni, nem szabad benyúlkálni hozzá, csak az élelem és a víz miatt, ha nem külső etetős-itatós. Sokat kell hozzá beszélni, hogy szokja a hangod és a közelséged. Észre fogod venni, mikor van az, hogy már közeledhetsz felé valami csemegével (fürtös köles..), amit, ha elfogad, akkor indulhat a szoktatás.

2012. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohh, ez baj :( Csak 1xer érintettem meg remélem nem nagy problémát idéztem elő. Már mióta megvan beszéltem hozzá. Holnap nagyon sok időt rááldozok, hogy megszokjon engem és az új helyét. Szerencsére, most már elaludt de félek, hogy a TV miatt nem fog tudni aludni, hogy ha bekapcsolom mert pont azzal ül szemben. Ez problémát jelenthet? A számítógép nem zavarja.
2012. aug. 12. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon éberen alszanak, szóval mély álmokat ne remélj, ha megy a tv. De különösebb problémát nem okoz, ha nem hangos, akkor idővel megszokja.


Nem okoztál problémát a simivel, csak egy fokkal tovább fog tartani, hogy megszokja a kezed. Jelenleg az a kéz akarata ellenére megérintette őt, így az a kéz kiszámíthatatlan. Majd tapasztalni fogod, hogy a papagáj-akarat mire képes:) Tipp a szelídítéshez: mindig annyit csinálj, amennyit ő enged. Így azt fogja hinni, hogy az van, amit ő akar, és, ha azt hiszi, ő irányít, hamarabb megengedi neked azt, amit végül is te szeretnél:)


És ne várd, hogy egy-két nap alatt megszokjon mindent és mindenkit. A helyhez is kell egy-két hét, mire akklimatizálódik, ahhoz pedig, hogy szabadon vakargathasd, akár néhány hónap is kellhet. Bár, elég fiatal a példány, így sanszos, hogy hamarabb jóban lesztek.

2012. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiegészítés, mert helytelenül fogalmaztam: látszólag most is engedte, hogy megsimogasd, de az első pár nap nem releváns, ekkor a félelem miatt még nem ad olyan reakciót semmire, amit nyugodt állapotában adna. Szelídíteni pedig csak akkor lehet, ha már megnyugodott.
2012. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen segítséget! Észrevettem éberségét, fel sem merek állni, mert félek hogy felébresztem csöpp jószágot :(

Remélem sok sok törődéssel hamarabb megszokja a helyét és az emberi közelséget. Még tényleg nagyon picur, még az ülőkére sem tud nagyon felszállni pedig jó nagy kalija van. Inkább a ketrec szélén csőrével segítve magát megy mindenhova. Annyira édes *-* Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, remélem sikerrel járok. Ha kérdésem van még írok :)

2012. aug. 12. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!