Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SÜRGŐS! Sérült kis gerlét...

SÜRGŐS! Sérült kis gerlét szedtem ki a macska szájából! Kellene egy kis segítség! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Éppen jöttem be a kapun amikor láttam ,hogy a macska egy általam korábban is látott gerle kölyköt "marcangol". Marha ideges lettem,egyből elvettem tőle. Azt látom,hogy a jobb szárnya tövénél vérzik neki és nem igazán tudja tartani a szárnyát. Betadinnal fertőtlenítettem neki. Csináltam neki egy kis "fészket" rágcsálóknál használt szénából és betettem 60x60x120-as papagáj ketrecbe .

Békénhagyom mert látom rajta ,hogy nagyon sokkos állapotban van (tág pupilla).

A további neveléssel lennének kérdéseim. Mit-hogyan,mivel etessem és mi módon(Van itthon szerencsére eleség,kölestől elkezdve napraforgó......stb?

Szerencsére rutinos állattartó vagyok és hüllőtenyésztő de madarakat még nem neveltem. Sürgős lenne! Köszönöm!



2012. aug. 30. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
tegyél elé magokat amit felsoroltál meg vizet és hagyd békén...hadd pihenjen..nekem 3 krédlimet vitte el a szomszéd macska 1 megmenekült de nyomi lett,eltört a lába így biceg,de megmaradt igaz rendesen ki volt lyukasztva...
2012. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1. Szívesen beraknálak egy tigrissel egy ketrecbe. Megnézném a fejed.

Hihetetlen,hogy az ilyen gyökér kis kockák még egy normális kérdésnél sem tudják visszafogni az ujjaikat.

De nem gond úgyis mindjárt szeptember 3. ;)

Problem?

2012. aug. 30. 13:33
 3/6 pimi pami válasza:
hát ha lefertötlenitetted akkor ápolgasd szotyival vagy más magokkal etesd aztán keress rá a neten hogyan kell megtanittani repülni de persze ha már begyógyult a sérülés és a macskától távol tarcsd
2012. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

1. és 6.

én sem vagyok egy mániákus állatvédő, de az ilyen parasztok kiverik nálam a biztosítékot.

Mi lenne itt ha a kórházban is azt mondanák a dokik, hogy : "áhh, hagyjátok, kapcsoljátok le a gépről, mert fogy az áram." vagy ha pl. megmart egy kutya, akkor ne lássanak el, mert nem haraptad vissza... Lúzerek.

2012. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zsuzsanna.:) ***** válasza:
Hát nem biztos hogy fog enni álltalában a gerlicék öngyilkosok lesznek ha be vanak zárva szerintem adj enni ugy hogy be rakod a csörébe és adhatsz tojást is föve, és valahogy itasd meg.
2012. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kiváncsi lennék mi lett a sorsa a kisgalambnak.

Így már későn mondom, de kis pihenőt mindenképp hagynék neki, a tisztított napraforgó magot is oda tennék pár szemet vagy búzát és kölest is szereti.

Aztán később amikor már megszokta a látványod, hogy ember van körülötte, akkor a csőrébe tennék magot.


Úgy szoktam, hogy bal kéz markába fogom finoman a madarat és a mutató és hüvelyk ujjal megfogom a csőre két oldalát. A másik kezemmel knyitom a csőrét és bele teszem mélyen a magot. Vizet is ujjról cseppentve lehet adni neki. Abból nem kell nagyon sok.


Nekem volt, hogy egy pici kis galambot megtámadott egy felnőtt galamb, mert az ő fiókája mellett volt és szinte úgy látszott, hogy meglékelte a fejét. Aztán láttam, hogy jó esetben csak a bőrt vágta szét. Fertőtlenítettem és napokig furcsa csirkehús szag volt a lakásban de nagyon gyorsan rendbe jött. Utána már alig látszott az összenött bőrön egy kis var. Teljesen meggyógyult.

2013. ápr. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!