Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Akinek papagája van: meddig...

Akinek papagája van: meddig él egy papagáj?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy papagájt venni, de nem tudom, meddig él. Viszont ha megszeretjük, és hamar meghal, akkor nagyon sajnálnánk.


Ne az interneten keressetek rá, olyan írjon, akinek volt, vagy van.



2012. aug. 30. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, milyen papagáj. :) MErt van olyan, amelyik elél akár 80 évig is.


Nekem 3 hullámos papagájom van, abból a legidősebb 7 éves. A mamának volt egy papagája, szintén hullámos, 20 évig élt. Minden csak a tartáson múlik. Ha papagájt szeretnél, akkor előtte nézz utána, mire van szükségük, és mekkora ketrec a megfelelő. Ja, és csak párban tartsd őket.

2012. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Akinek papagája van, az nem tudja, hogy meddig él.

Csak az tudja, akinek meghat a papagája, annak viszont nincs.

2012. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ahogy az első írta, nem mindegy milyen fajta. Az "C kategóriás" madarak (árban) élnek a legrövidebb ideig általában. Ha utánanézel a neten a madarakra vonatkozó élettartam akkor érvényes ha fényesre van nyalva a fenekük, olyan jól tartod őket.
2012. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen papagájra gondolsz? Hullámos átlag 10-12 évig él. Nimfa 20-25 év körül. Jákó 80-90 évig is élhet, és a két véglet közt fajtánként mások az átlagok. Minden függ a tartási körülményektől is. Nem kell fényesre nyalni a papagájok seggét, hogy szép életkoruk legyen, elég, ha rendesen eteted, tartod, takarítod és röpteted, illetve van párja. A pár fontos egy papagáj életében, ezt ne feledd, ha venni akarsz.
2012. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Első válaszolónak irnám, a mamád valamit nagyon benézett, hullámos papagáj nem él 20 évig semmilyen életkörülmény között ez biztos.
2012. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Az a papagáj 20 éves volt. Nem a mamám állította ezt, én is láttam a madarat az "elejétől a végéig". Úgyhogy ne okoskodj, itt egy valaki nézett be valamit, és az te vagy. Hullámos papagáj volt, nem nimfa vagy más fajta. De nem fogom itt neked bizonygatni, higgy, amit akarsz!
2012. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Te is higgy amit akarsz, nyugodtan lehetsz ilyen naiv, az nem élt 20 évig.
2012. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Naiv? Könyörgöm, 22 éves vagyok, rengeteg fénykép van, ahol 2 éves vagyok, és a madár ott csücsül a vállamon, és rengeteg emlékem fűződik ahhoz a madárhoz. 2010-ben pusztult el! A nagymamámat meg nem ötévente láttam, minden hétvégén nála voltam, hiszen 5 km-re lakott tőlünk. De légyszi ne fikázd nagyanyámat, pár hónapja halt meg sok szenvedés után, és k.urvára nem esik jól, hogy egy vadidegen magyaráz róla. Amúgy is, nem ismersz engem, nem tudsz rólam/rólunk semmit, nem értem hogy van merszed ilyeneket írni. Ha nem lenne igaz, le sem írnék ilyet, nem vagyok olyan ember. Úgyhogy szépen kérlek, ne írogass olyat, hogy naivak vagyunk, meg "benéztük", szállj le erről a témáról, és rólam is. A további válaszaidra meg nem fogok reagálni, ha te abban látod örömöd, hogy kötözködsz másokkal, akkor nyugodtan éld ki magad, nem veszem el az örömöd.
2012. szept. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7!esnek mondom, hogy senkit nem érdekel, hogy te kinek hiszel is kinek nem. A kérdezőt meg főleg nem. Emberek között is van, aki 65éves korig él, és van aki megéli a 100-at is. Ugyanígy lehet ez papagájoknál is, nem azt mondom, hogy 20 évig élnek a hullámosok, de hogy egy sem élhet addig az sem igaz. Én hiszek neki, de ez se érdekel senkit. 8-asnak meg mondom ne törődj az ilyenekkel, nem kell bizonygatni semmit, aki akarja elhiszi, aki nem az nem...
2012. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Végülis milyet választottál?

Nekem volt hullámos papagájom 6 éves koromtól 15 éves koromig, aztán sajnos meghalt. Utána pár hónappal - bár én nem akartam - anyu vett egy másik kis hullámosat. Most vagyok 36 és akárhogy számolom, a kistollas mostanában lesz 20(!!) éves. Ez már matuzsálemi kor. :)

Nem volt másképp tartva, másképp etetve, semmi. Genetika, úgy, mint az embernél.

2013. ápr. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!