Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges ez?

Gauldoth kérdése:

Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

2012. szept. 22. 22:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy a japán sirálykapiny lányomnak és a gould amandina hímemnek utódaik legyenek?

Mert ma vettem észre (miután kb 1 hete közös fészekben alszanak és állandóan egymás mellett vannak) hogy 4 tojás van a fészkükben.

Rendesen, felváltva ülnek rajta, szépen kibélelték a fészküket fészekanyaggal is.

Elképzelhető hogy kikelnek a tojások?

2012. szept. 22. 22:22
 2/5 anonim ***** válasza:
igen
2012. szept. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Személy szerint nem ismerem a pintyféléket, de azt tudom, hogy a madarak képesek szerelembe esni még akár egy tükörrel is, nem hogy egy rendszertanilag hozzájuk valamelyest közel álló, ellenkező nemű egyeddel. Ha szerelmesek, néha nem is kell megtermékenyítés ahhoz, hogy tojásokat tojjanak. Lerakják a tojásokat, hisz elindul bennük a családalapító ösztön, de ezek fiatlanok lesznek. Nekem anno két tojó hullámosom állt párba, és raktak fészket.
2012. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia. Nekem a hullámos papagáj állt össze a nimfapapagájjal. elég murisak. Tosztogatják egymás ,tojózzák egymást és tojtak. Ahogy nekem sem úgy neked sem lehet belőlük kisfióka!


A sirálykát azért tenyésztették ki, mert a gould amandina nem mindig kelti ki a tojását, ezért ilyen esetben sirálykát raknak a tojásra. tehát a sirálykáknak nagy a költési ösztönük, ezért ülnek mindenféle tojáson. Más madarakkal nem is szokták együtt tartani, mert lelökik őket a saját tojásukról és azok kezdenek ülni rajta.

2. válaszoló ennyit kérdeznék : értessz egyáltalán a madarakhoz??

2012. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gouldoknál ez nagy probléma, hogy mivel sirálykát használnak dajkaként, ezért nagyon rossz nevelők.

A saját fiókájukat nem nevelik fel, ezért azokat sirályka alá teszik. Így a következő generáció is rossz szülő lesz.


Nekem is vannak gouldjaim, és én direkt olyan helyről vettem őket, ahol nincsenek sirálykák.

Ezért az én madaraim jól is neveik a saját fiókáikat.



Egyébként, a gould nem tud kereszteződni a sirálykával, ezért nem lesz fiókájuk.

Bár nálad még a jobbik eset van, mert az a kisebb baj, ha a hím gould dajkával nevelt. Próbálj mellé szerezni, egy olyan tojót, akit a saját szülei neveltek.

2012. szept. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!