Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék egy kis méretű...

Szeretnék egy kis méretű papagájt tartani. Melyiket érdemesebb venni: törpe papagájt vagy hullámos papagájt?

Figyelt kérdés
Esetleg még milyen kisméretű állatok vannak, amelyeket tarthatnék panelban?

2012. szept. 30. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hullámos papagájom volt,a fiút nagyon szépen meg lehet tanítani beszélni.
2012. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és lehet tengerimalacot,nyulat vagy aranyhörit is tartani,de készülj fel,hogy nagy koszt csinálnak és az almot elég sűrűn kell cserélni alattuk ,ha nem akarod,hogy az egész szoba bűzölögjön.
2012. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A törpepapagájt nehezebb, és mindenképp párban kell tartani. a hullámost könnyebb. Törpehörit lehet. De a panelba inkább a halak valók: nem piszkolják a lakást, nem zavarnak senkit, szépek, és könnyű tartani őket. Sőt, ki sem szöknek.
2012. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
panelban halat, hörcsögöt tarts, max nyulat( bár a nyúl elég sokszor keresni fogja a bográcsot :D ). A papagájok hangosak, meg ha egyet tartasz akkor borzasztó idő igényesek.
2012. szept. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Halat nem szeretnék, hörcsögöm már volt. Még a tengeri malacot tartom jó ötletnek, de úgy tűnik maradok a hullámos papagájnál. Köszi mindenkinek!
2012. szept. 30. 17:41
 6/12 A kérdező kommentje:
A nyulat se tartom jó ötletnek. A rikácsolástól nem félek, és tudok a papagájra időt szakíítani.
2012. szept. 30. 17:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mondjuk tojó kanári. Nem énekelnek, mint az énekes hím kanárik, inkább csak csipognak, 10-15 évig élnek. Nem csinálnak hű de nagy piszkot, bár némi magot kiszórnak, az tény.

Esetleg más, csöndesebb pintyféle is szóba jöhet, de legalább kettőt vegyél, a madarak csak akkor érzik magukat jól egyedül, ha rengeteget foglalkozol velük.

2012. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nem miattad aggódunk, hogy nem bírnád a csicsergést :D neked kötelező bírni, viszont a körülötted élőkre nem kényszerítheted rá(ha fingok egyet is meghalják az alattam, felettem, mellettem lakók), márpedig ezek a madárkák korán reggel az első napsugarakkal kelnek(főleg a hullámos papagáj) és neki indulnak táplálékot keresni, ami hanggal jár.
2012. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mongol futóegerem van, volt már törpe, meg aranyhörim, tengerimalacom, deguim stb. De ő a legaranyosabb. Mindegyiknél "jobb". Hörcsik egyfolytában alszanak, tengerimalacnál mindenki "elfelejti" leírni, hogy mennyire visít, amikor éhes, és hát bármennyi kaját adtam neki, hajnali 3kor ő éhes! Deguim nagyon rágták a rácsot, de ezt leszámítva imáédnivalóak. Mongol futóegér teljes mértékben szagtalan, akváriumban nem rág rácsot, és olyan ari, hogy egyfolytában ténykedik valamit!


Papagájokat is imádom, csak panelban a szomszédok nem biztos, hogy szeretni fogják, tengerimalacot se!

2012. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
14:42 Legalább felébreszt :DD Megspórolom az ébresztőt :DD Utolsó: a futóegér tényleg aranyos :) A szomszédok meg nem érdekelnek, mert a mellettem lakóknak két vakarcs kutyájuk van, két emelettel lejjebb a egy macskás nő lakik, az azalatt lévőnek pedig úgyszint papagája :D megint utolsónak mondanám, hogy aranyos a degu is meg a mongol futóegér is, de viszont rágcsálót nem szeretnék, mert már volt két hörcsögöm. A halak szépek-szépek, de unalmasak. Mostmár inkább csak az a probléma, hogy mi legyen a madárka neve? Fiú lesz, lehetőleg. olly, Molly, Dolly, Rudi, Gyuszika nem lesz :DD Valami szebbet :D
2012. okt. 1. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!