Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájom megijedt valamitől...

A papagájom megijedt valamitől! Lehet valami komoly baja? Esetleg valami lelki problémát okozhatnak neki a történtek?

Figyelt kérdés
Hirtelen elkezdett rikácsolni, utánna meg össze-vissza vergődött,botladozott a kalitkában, szinte az összes farktollát letörte, odament az ajtóhoz mint mikor ki szeretne jönni, kiengedtem(hátha repked 1-2kört és lenyugszik), kimászott és nekirepült a falnak, leesett és utána mégegyszer ugyanoda nekiment(nem nagy erővel hálisten). Feltettem a kezemben az ágyra és csak nézelődött, próbáltam neki adni szotyit, de kiejtette a csőréből,a kezemre először alig tudott rá állni.Hagytam, hogy megnyugodjon az ágyon utánna kicsit megvizsgáltam nem láttam, hogy ellenne törve valamilye, már visszatettem, felmászott az ülőrudjára.Úgytűnik rendbenvan,de aggódom érte.

2012. okt. 26. 00:47
 1/2 anonim válasza:
Szerintem nem kell aggódni. Az enyém is csinált már műsorokat, egy ráesett idegen anyag (magdarab,pihe stb.) vagy hirtelen inger hatására. Össze vissza repdesett, aztán lenyugodott :)
2012. okt. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen esetektől nem valószínű hogy baja esik.

Előfordul minden papagájjal hogy időnként akár éjjel akár nappal megijed valamitől. Ilyenkor ösztönösen a lehető legmesszebb akarnak menni attól a helytől ahol megijedtek. És nem figyelnek annyira tehát mennek amerre tudnak és nem nézik hogy ott a fal,szekrény,ablak,stb.

Majd megnyugodnak rájönnek hogy semmi se akar az életükre törni és csinálják tovább a megszokott dolgaikat.


Ez amúgy azért van mert a vadonban prédaállatok. Tehát "muszáj" nekik minden új,hirtelen feltűnő,stb dologtól félniük,gyanakodniuk rá mert bármi lehet ragadozó ami el akarja őket kapni.

Míg egy ragadozóra pl. egy kutyára csak úgy ráteheted a nyakörvet,ruhákat,szájkosarat mert ugye ő kap el dolgokat tehát nem fél attól hogy elkapja valami és megeszi addig egy madárra bármit akarsz tenni(hám,törölközőbe csavarás,stb) szépen fokozatosan kell hozzászoktatnod mert ő automatikusan mindenről amit nem ismer azt hiszi el akarja kapni.

2012. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!