Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek ilyenkor röptetésné...

Mit tegyek ilyenkor röptetésnél? (többi lent)

Figyelt kérdés

A papagájom nem kézszelíd de nincs volierem úgyhogy a szobámban szoktam röptetni ami jó nagy. A gond csak az, hogy ha kinyitom a kalitka ajtaját, észre sem veszi és nem megy ki repülni.

A kalitkája alja nem rácsos, úh. amikor lent van az aljában leemelem róla a kalitka tetejét, ekkor már kimerészkedik. Viszont annyiból áll nála a repülés hogy beszáll az ágy alá és ott marad...nem jön ki.

A kalitkájába meg végkép nem megy vissza, így ilyenkor meg kell fognom ami nekem és neki sem kellemes élmény, és onnantól megint csak fél tőlem.

Hogy csináljam a röptetést ezentúl?Hogy érjem el hogy repüljön is és ne csak bebújjon valami mögé és onnan ne jöjjön elő órákig?( Mert vártam rá hogy előjöjjön még a szobából is kimentem, de nem tette...)



2012. okt. 28. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kimentél a szobából, honnan tudod hogy nem repkedett? :D


Mióta van nálad? Amúgy nyisd ki az ajtót és ha ki akar menni akkor ki megy. Ne erőltesd!!! Lehet ennyire jól érzi magát a kalitban. Visszacsalni meg csald vissza valami különleges falattal. Meg próbáld meg azzal kéz szelíddé tenni.

2012. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Onnan tudtam mert mint mondtad nyitva hagytam az ajtót és hallottam volna a szárnycsapásait.

Köszi a válaszod, megpróbálom!:D

2012. okt. 28. 08:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Torlaszold el az ágy körül, hogy ne tudjon bemenni!
2012. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem egy nimfa papagájom van, és 4 éve van Nálam! Az elején Nekem is ezt csinálta! A kéz fejemet még mindig nem szereti, de én úgy kezdtem el, hogy vannak ezek a scobidu szálak amikből szoktak kulcstartót csinálni és ő azt imádja rágcsálni! Először rácsavartam a kezemre a szálakat és mindig csak 1-2 mp-ig maradt ott, aztán amikor látta hogy nem bántom egyre többet maradt ott rágcsálni ! Hagyni kell megszoknia a dolgokat! Néha az enyémnek sincs kedve kinn lenni és nem jön ki! Van amikor kijön! Van amikor kijön nyújtózkodik és vissza bújik! Ne vedd le a kalitkát, mert nem fogja magát "otthon" sem biztonságban érezni! Hagyd sokáig nyitva az ajtót majd ha magabiztosabb lesz kijön magától! Az ágy alá ne engedd be szerintem se, nem jó ha elbújik! Amúgy nekem egy év után tanulta meg, hogy vissza kell mennie a kalitkába! A lényeg légy türelmes, és ne sürgesd! nekem mostmár elég oda raknom az alkarom, felszáll a fejemre vagy a vállamra, és ha odahajolok vele a kalitkához, bemegy! Sőt nyáron amikor többet tudtam vele foglalkozni, annyira megbarátkozott velem, hogy most már engedi az orrommal hogy simizzem a nyakát! Az enyém akkor szokott bújni hogy simizzem ha ettem, és adtam neki pár morzsát! pl: Ropi(nem sósan és keveset) vagy egy csipet kenyeret! Aztán jön oda lehajtott fejjel hogy simizzem! És maradt szerintem a szobában! Az enyém nagyon hisztis lesz ha kimegyek! Remélem sikerül majd a röptetés! Sok sikert hozzá! Remélem tudtam segíteni! :)
2012. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D

Most csak gyümölcs van a kalitkájában, de nagyon szereti a magokat ezért a kalitka előtti tálcára tettem kölesfürtöt és magkeveréket, és már párszor kimerészkedett enni utána visszatért a kalitkába.

Szerintem ez már haladás:)

2012. okt. 28. 13:13
 6/6 anonim válasza:
Na, nem rossz! :D Csak így tovább! Robesz fől alá szokott járkáélni amikor látja a köleses zacskót!+ Teljesen megőrül tőle :D
2012. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!