Kezdőoldal » Állatok » Madarak » (Sziasztok) Van 2 hullámos...

Pincsi19 kérdése:

(Sziasztok) Van 2 hullámos papagájom és a hálószobámban tartom őket. Nem káros az egészségemre ez? Például az egyik ismerősöm rákos lett, mert egy tollpihe bejutott a légcsövébe. Köszönöm! FONTOS

Figyelt kérdés
Köszi
2012. okt. 28. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán nem káros az egészségre. De ha ennyire félted az egészségedet, akkor ne használj mobilt, ne egyél, ne vegyél levegőt.
2012. okt. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Ezen jót röhögtem.(bocs)

De attól senki se lesz rákos hogy belélegzik egy pihét. Max. idővel allergiás lesz a tollra de nem 1 pihétől. De erre amúgy is kicsi az esély mert a tollallergia sokkal ritkább mint a szőrallergia.

Van ismerősöm aki a szőrre és még sok másra is allergiás de a papagájait gond nélkül tartja.


Nem káros.

Én 4 papagájjal alszom egy szobában amiből 2 nimfa(sokkal több tollporjuk van mint pl. a hullámosoknak) mégse vagyok allergiás és nincs semmilyen egyéb bajom se tőlük. Pedig már nemegy pihét lélegeztem be szerintem.

Vedléskor egy hosszabb tollászkodás után amikor megrázzák magukat a nimfáim csak úgy száll ki belőlük a por és a pihék olyan mintha füstölnének és ilyenkor ha rajtam vannak elkerülhetetlen hogy belélegezzek belőle.

2012. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi kicsit megnyugtat,de daganatot képzett a tüdejében tudod tüdő nem arra van beállítva hogy idegen anyagokat tartson magában..Nem

szìvodott fel... :(Azértköszi de az orvosok jobban tudjàk sztem

2012. okt. 29. 09:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én ebbe nem lennék ilyen biztos de mindegy.
2012. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké énmeg biztos vagyok :).....
2012. okt. 30. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia szerintem nem jó egy légtérben aludni velük. Nemcsak a pihe, hanem a guano-por is ártalmas a tüdőnek. Akkor is száll az, ha le vannak takarva estére. Ha van más lehetőség, inkább ne egy légtérben velük.
2017. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!