Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen nevet adjak a lány...

Milyen nevet adjak a lány hullámos papagájomnak (most vettem), és hogyan szoktasam kézhez mert kicsit félénk benyúlok a ketrecébe és elkezd repkedni?

Figyelt kérdés
normálisat írjatok ne bunkoságokat!
2012. nov. 1. 00:25
 1/6 B25 válasza:

Először meg kell szoknia a közelségedet. Mondjuk ülj teljesen a ketrece mellet van fél- 1 órát. Akkor sztem viszonylag már rendben van. De ha még akkor is röpköd, ideges akkor folytasd. Maj próbálj valahogy még közelebb kerülni hozzá. Mondjuk tartsd bent a kezed amíg ugyancsak le nem nyugszik. De ha még csak most vetted akkor ezt hagyd későbbre mert gondolom a környezet is új neki. Ehez kb egy hét kell.

Ui: Sose volt még papagájom és még csak nem is ismerek olyat de gondolom ez úgy van mint egy hörcsögnél vagy mókusnál vagy kutyánál. (Ezek mind vannak nekem)

:D

2012. nov. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Tényleg így kell velük bánni! :) Lényeg, hogy megszokja a helyet és a közelséged, ne legyen nagy zaj körülötte, és eleinte lehetőleg csak pár ember vegye körül (a mi papagájunk utálja a vendégeket, ezért olyankor a másik szobában van)! Hogy megszelídüljön, később adhatsz is neki kézből valamilyen eleséget (pl. fürtös kölest, azt szinte minden papagáj szereti)! Sok papagájra jellemző, hogy az ujjra nem ül rá szívesen, de az alkarra annál inkább! :)
2012. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget,már szoktam be nyulkálni minden nap egy fél órát,órát van mikor meg tudom simogatni a hasát de húzodik arrébb.

a "párja mondható annak", szeretik egymást, az elfogadja a kölest rá megy a kezemre de mindent meg tesz hogy kijuson a ketrecből xD

2012. nov. 2. 11:03
 4/6 A kérdező kommentje:
neveket, ötleteket várok :D
2012. nov. 4. 00:36
 5/6 anonim válasza:
Levesalapanyag
2012. nov. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
eloszor is milyen szinű es ha megmondod adok neki egy par nevet.
2012. nov. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!