Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jobb, ha most beveszem a...

Jobb, ha most beveszem a cinkeetetőt vagy hagyjam kint nekik?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha elkezdem etetni őket, nem szabad abbahagyni tél végéig, különben éhen halhatnak. Most tettem ki az etetőt néhány napja, kb 2-3 napja kezdtek el félénken rájárni, nagyon kis édesek. De épp most tudtuk meg azt is, hogy valószínűleg januárban el kell majd innen költöznünk, tehát nem fogjuk tudni őket tovább etetni.

Azzal jobbat teszek nekik, ha már most elveszem az etetőt, mielőtt még teljesen megszoknák?



2012. nov. 9. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem most vedd be. Nálunk legalábbis (észak-M.o., a hegyekben :D) elég jó idő van, még bőven találnak maguknak a madarak ennivalót. Pont a napokban gondolkoztam rajta, hogy tegyek-e ki, de feleslegesnek tartottam, mert minden tele van ennivalóval a madaraknak.

Én csak később fogom kitenni, ha már leesik a nagy hó és tartósan meg is marad, jeges, havas lesz minden.


Szerintem te is vedd be, legalább addig lesz időd eldönteni, mi legyen később. Pl. előfordulhat, hogy közbejön valami és mégsem költöztök, vagy meg tudod addig beszélni egy szomszéddal, hogy vegye majd át a madarak etetését (végső esetben megveszel/összeállítasz nekik előre egy zsák eleséget, hogy a szomszédnak ne kelljen rá költeni, akkor már csak ráér napi 10 percre).

2012. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mi télen-nyáron etetjük őket. Mindig jó a látványuk és ha nem etetjük őket ezt az élményt nem kaphatjuk meg.
2016. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát bocsánat ezzel nagyon elkéstem...
2016. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!