Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kakasom furán trüsszög. Mi...

A kakasom furán trüsszög. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Rendesen eszik,aktivan mozog,de furán köhög-trüsszög egyszerre!Most elkezdett az egyik tyúkom is!A TV-ben ládtam hogy a baromfiknál előfordul valami léguti féreg,de rákerestem az interneten és nem adott ki semmilyen használható információt.Kerestem baromfi betegségeket és egyiknél sem irta ezt a tünetet!

2012. nov. 29. 22:47
 1/5 sippara ***** válasza:

Még csak el sem tudok képzelni egy tüsszögő-köhögő kakast, úgyhogy bocsánat, ha olyat írok, amit már olvastál. Ezeket találtam:


Baromfihimlő


Jelenség/Tünet: Szemölcsszerű varasodás a fej részein, varas réteg, sárga, sajtszerű lerakódás a csőrüreg, a légcső és a gégefő, hörgők nyálkahártyáján, kitátott csőr, köhögés, tüsszögés, tompulás.


Ok: Tyúkhimlő vírus (főleg párzáskor kerül át a tojó tarajára), vérszívó rovarok is terjesztik (szúnyog)


Kezelés/Megelőzés: Megelőzés: oltás a szárnyredőbe (ND-élő vakcinával kombinálva is), Kezelés: szükségoltás gyengített vírussal


...vagy Papagáj-kór?


Más betegséget nem találtam, amitől köhöghetne/tüsszöghetne. Minden esetre én elkülöníteném a betegeket a többiektől (bár gondolom, már megtetted), aztán holnap állatorvos.

Jobbulást nekik!

2012. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Légcsőférgesség. Erre keress rá. Régen egy "mebenvet granulátum" nevű szerrel kezelték.
2012. nov. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2012. nov. 30. 12:13
 4/5 sippara ***** válasza:
Mi a helyzet a kakassal?
2012. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon hidegben meg is fázhatnak.
2013. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!