Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni még a madarakn...

Mit lehet tenni még a madaraknak az etetőbe fekete szotyin, és dióbélen kívül?

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én főtt rizst is szoktam néha, de általában roppantott kukorica (nem dara és nem is egész szemű) és fekete szotyi, cinkegolyó van nekik.
2012. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
pufasztott rizs és töpörtyű?
2012. dec. 8. 12:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Etetőbe mehet köles, zab, rizs, búza, árpa, tepertő, szalonna (lehetőleg nem császár). Etetőn kívülre gyárthatsz nekik faggyúkaját. Veszel állati zsiradékot (marhafaggyút), felolvasztod egy serpenyőben, majd beletöltöd egy konzervdobozba, aztán keversz bele mindenféle magokat, a végén pedig belenyomsz az aljáig egy jó erős zsineget. Ha megdermedt, leoperálod róla a dobozt. (Legegyszerűbb úgy, hogy szúrsz egy kis lukat a doboz aljára, aztán nagy láng felett rövid ideig melegíted hogy a doboz falával érintkező része picit megolvadjon, hogy ki tudd húzni a dobozból az egész kreálmányt.) Aztán már csak ki kell lógatni egy faágra, imádják a madarak.
2012. dec. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
van egy fél zacskó hajdinám,az is mehet?na és a pufasztot rizs?
2012. dec. 8. 13:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Bármiféle magot kiszórhatsz nekik, akár főzve, akár puffasztva, akár nyersen, mindenképp hálásak lesznek :) Ők tudják mi jó nekik, a többit úgyis otthagyják. Töpi és szalonna is mehet nekik nyugodtan.
2012. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nálam van benne köles is és néha szoktam adni nekik főtt tojás fehérjét :)
2012. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha madáretetőbe akarod, akkor semmiféleképpen ne rakjál bele kenyeret, mert az megkel vagy mi, a hasában : /
2012. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fekete szotyi és dió tökéletes. Akassz ki néhány cinkegolyót (mi 6 db- os csomagot szoktunk venni kb. 250 Ft- ért). Én a kisebb madarak részére, akik nem tudják feltörni a szotyit, hullámos papagáj- magkeveréket is kiteszek (ez kicsit drága).

Levesben főtt maradék zöldség is jó, azt a feketerigók szeretik. Meg az almát is. Azt földre is dobhatsz, meg felszúrhatod fák ágaira.

A szalonnát, töpörtyűt, zacsis dolgokat csak akkor szabad kitenni, ha nem sózott. Kenyérmorzsát tilos, megerjed a bélrendszerükben és bele is pusztulhatnak.

Én ezen kívül még 'téli magkeveréket' is raktam ki (állateleség- boltban vettük), abban sok a búza. Így már 6 gerle is látogatja az etetőinket.(Összesen 9 faj rengeteg példánya jár hozzánk :)

2012. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
és mi a helyzet a mákkal?nincs ledarálva,de már régebbi.....
2012. dec. 8. 20:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Én még sosem hallottam, hogy mákot tesznek madáretetőbe, de az biztos, hogy jó magas az olajtartalma, nagy a tápértéke. Lehet, hogy ez is alkalmas.
2012. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!