Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Flamingók anyateje tényleg...

Flamingók anyateje tényleg piros? ,? Ez most komly?

Figyelt kérdés
Valami japán kávéreklámba volt.

2012. dec. 12. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Persze, a tehén pedig lila.
2012. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
nem piros, hanem zöld, a reklámkészítők rosszul tudják
2012. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülyeség amúgy, meg mit tudnak egy kávéreklámosok az állatvilágról, amikor a kávé az földbe nő, mert bab.
2012. dec. 12. 22:30
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

A flamingó,az egy madár.A madarak mióta adnak tejet,kezdjük ott.És szerintem ha adnának,akkor se lenne piros!

És igen kérdezõ,ha a madár flamingóra gondolsz,akkor nem csak a kávékészítõk nem értenek hozzá,hanem te se....

2012. dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

kedves utolsó!


Még mielőtt akárkit leosztasz, egy olyan témában amihez semmi közöd az ég világon, előtte legalább utána olvashatnál. Csak egy kicsit.


Ugyanis adnak tejet a flamingok, akármilyen hihetetlen. De még a galamboknak is van tejük :). Ezzel etetik a kicsiket. És ez a tej legjobb tudomásom szerint fehér a flamingonál.

2012. dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, vannak a természetben hihetetlennek tűnő dolgok, amik ráadásul még igazak is. Ez amit kérdeztél igaz, de nem "úgy" ahogy gondolod.


Nincs "anyatejük" a madaraknak. De a galambféléknek, a császárpingvinnek és a flamingóknak van egy úgynevezett begytejük. Ezt mindkét szülő begye termeli.


"A galambfélék begyének további sajátossága az, hogy mindkét galambszülőben a begy faláról zsírosan elfajult hámsejtek válnak le, amelyek a begy váladékával és a begyben előemésztett, tápanyagokban dús anyagokkal elkeveredve morzsalékos masszává válnak, amely a begytartalommal együtt speciális táplálékot, ún. begytejet képeznek. A tojásból való kikelést követő első héten a fiókák kizárólagos táplálékát képezi."


A flamingóknál ez kicsit másképpen működik, de lényegében ugyanaz. Az elfogyasztott táplálékban található színanyagok (amitől a tollazatuk is a rózsás színt kapja) elszínezik a begytejet, így a flamingók begyteje rózsás- pirosas színű.


További infók: [link]

2012. dec. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyateje nincsen ez már is hibás, begyteje van. Úgy mint a galambféléknek!
2012. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na puff neki, egyszer írok ki troll kérdést egy évben, akkor is kiderül, hogy nem is trollkérdés, hanem szimplán hülye vagyok és véges a tudásom.
2012. dec. 13. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
:DDDDDDDDD hát ezt akkor most bebuktad :D
2012. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

5-ös vákaszolónak:

Bocs hogy emberbõl vagyok és tévedtem,de azt azért nem állítottam volna a helyedbe hogy nem értek egy kicsit se az állatokhoz,csak mert ezt pont nem tudtam,pedig már nem egy galambot is tartottam.....és magyarországi vadakkal voltam már test közelben.Szóvak az hogy nem értek az állatokhoz,az az állításod hatalmas nagy tévedés

2012. dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!