Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a legszelídebb papagáj...

Melyik a legszelídebb papagáj fajta?

Figyelt kérdés
Főleg házi állaltnak, akiben megbízhat az ember, tehát nem ijedős!

2012. dec. 23. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kezdő papagájtartóknak a nimfát és a hullámost szokták ajánlani. Nekem hullámosom van, de mindenképpen nevelés kérdése. Fiatalon kell tenyésztőtől megvásárolni, gyengédnek kell lenni hozzá, sokat kell vele beszélni, foglalkozni. Eleinte még félénkebb, később megszokja, persze az üvöltözést, meg a hirtelenséget nem szeretik. Enyém speciel csodák-csodájára még élvezte is a porszívó hangját, pedig nagyon féltem tőle, hogy meg fog ijedni. :D

Ha szelídíteni szeretnéd, kezdetben csak egy madarad legyen, tanítsd meg neki, hogy hogyan ehet a kezedből, hogy te nem bántod, és akkor a kezedre száll. Később ki is lehet venni a kalitkából, hogy szabadon repkedhessen, de vigyázz rá, nehogy baja essen.

A nimfa egy fokkal hangosabb, mint a hullámos, meg eltérőbbek a tulajdonságaik, de kezdőknek, mint háziállat, sokkal jobb, mint mondjuk egy rozella, ami csíp is meg másfajta gondoskodást igényel.

Bármi kérdésed van, írj.

Kellemes Ünnepeket! :)

2012. dec. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Viszont kívánok békés Karácsonyi ünnepeket! Köszönöm a választ, bár én egy komolyabb papagájra gondoltam. Igazság szerinte nekem már volt egy hullámosom, ami 7 évig élt, és én nehezen viselem a halandóságot. Főleg olyan papagájt keresnék, aki ragaszkodik hozzám, tehát ha csak hámmal is, de sok helyre el tudnám magammal vinni, vagy csak a házban mindenhova velem jönne!
2012. dec. 24. 10:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagysándor papagájok. Kíváncsiak, könnyen szelídülnek, nem drágák.
2012. dec. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Oh, hát akkor elég sokféle papagáj közül válogathatsz, ha már nem vagy kezdő! :) Az előttem írónak igaza van, valóban jó a nagysándor. Ha anyagilag megteheted, akkor jákópapagáj és kakadu is jó, de azok nem olcsók.
2012. dec. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos anyagilag nem vagyok a toppon, és még a Sziklapapagájokról halottam, hogy nagyon barátságosak? Igaz ez?
2012. dec. 24. 14:16
 6/11 A kérdező kommentje:
Valamint a Hegyi papagájokról is sok jót halottam...
2012. dec. 24. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A Nagy Sándor egyáltalán nem szelídül gyorsan
2012. dec. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is ezt olvastam róluk....
2012. dec. 25. 20:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi mondható gyorsnak. 2-3 hét és szelíd. ÉS utána még ragaszkodó is. Szerintem nincs is oylan papagáj ami 1 nap alatt szeildíthető, úgyhogy erről ennyit. Papagáj szelídítésbe időt kell ölni.
2012. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én nem is erre gondoltam, nem áll szándékomba 1 nap alatt megszelidítnei, de a döntésem két papagájra szorul: Szenegáli és Sziklapapagáj, főleg azért, mert mindkettőre azt írtál, hogy ragaszkodó természetűek, és ha kellőképpen be vannak tanítva, el lehet őket engedni egy nyugisabb helyen!
2012. dec. 25. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!