Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Clickertraining mennyire...

Clickertraining mennyire működik a sárgabóbitás kakaduknál?

Figyelt kérdés

#kakadu #clickertraining
2013. jan. 11. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb, főleg mert elég okos. Nagyon sok mindenre meglehet tanítani clicker segítségével.
2013. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És, erre a klikkelésre van valami boltban kapható dolog is ? Én pusztán a tolltépése miatt szeretném alkalmazni, meg hogy rajtam kívül másokat is odaengedjen. Eddig tréning nélkül tanítottam táncolni, trükkökre ( nem kell nagyra gondolni, ajtó kinyitás, bebújás az újság papír alá ). Úgy hallottam, hogy ezzel a módszerrel egyszerűbb. Még egy kérdésem lenne :

Pontosan hogyan is kell csinálni ?

2013. jan. 11. 18:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vehetsz a boltokban kapható kutyásoknak szóló clicker training könyvet (a módszer lényege ugyanaz). Vagy van itt egy oldal ami pont ilyesmivel foglalkozik:


[link]

2013. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már rendelem is !
2013. jan. 11. 18:44
 5/11 A kérdező kommentje:
2013. jan. 11. 18:53
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Jujj szegény, kicsit tépi a tollait. Clickerrel nem tudod leszoktatni erről a rossz szokásáról. A clicker a jutalomfalatot helyettesíti, ha meghalja tudja hogy jól csinált valamit és hogy a mutatvány után kapni fog jutalmat érte. Viszont a tolltépés egy olyan szokás ami az agyába égett, nehéz egy kakadut leszoktatni róla, fordulj orvoshoz vele, hátha tud segíteni valamit.


Amúgy mindezek ellenére aranyos madárka :)

2013. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Orvosnál volt külföldön, magyarországon egyaránt. kapta a cseppeket, vitaminokat, és még egy atomerős fokhagymaspray -t is kapott, ami erre a célra van kifejlesztve madaraknak. Nekem a könnyem kijött tőle, ő még örül is neki. Foglalkozva van vele nagyon sokat, okos papagáj, csak engem fogad el a családban. Direkt a tolltépésre szeretném alkalmazni, egy kis szerencsével talán össze is jön. Következő videómat majd felteszem. azon táncol.
2013. jan. 11. 19:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Várom a videót :)


Értem akkor, sok sikert. Bár én nem látom hogyan lehetne vele leszoktatni róla. A clicker alapból jutalmazásról szól. Büntetni úgy tudod, ha nem adsz neki jutalmat. Viszont a tolltépés egy szokás amit akkor is csinál akár adsz neki jutalmat akár nem. Mindenesetre sok sikert vele, jó lenne ha leszokna :)

2013. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2013. jan. 11. 20:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos :D
2013. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!