Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kotlás=költés? Mi vemhesség...

Kotlás=költés? Mi vemhesség kifejezés megfelelője a madarak esetén? Átlagosan ez mennyi idő? (-tól, -ig)

Figyelt kérdés
Ezen kívül óvodásoknak és kisiskolásoknak való információs bázist / weboldalt / letölthető anyagot keresek, a madarak életéről, szokásairól, viselkedéséről, jellemzőiről, kiemelten a szaporodásuk -és költésük- tekintetében.

2013. jan. 14. 11:13
 1/6 hun04 ***** válasza:
64%
Kotlás-költés ugyan az. A vemhességre nincs kifejezés a madaraknál mert nem vemhesek. A költési idő teljesen változó egy kisebb testű madárnál, rövidebb mint egy nagy testűnél. Például szén cinke: 14 nap, tyúk: 21, vetési lúd 25-30 nap stb. Nem tudom ez egész jó oldal bár nem csak madarak vannak rajta, de hátha találsz rajta valamit. [link]
2013. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Amúgy a sulinetet is tanulmányoztam, de eddig nem leltem benne a választ.
2013. jan. 15. 20:46
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként amit nem értek: amint a nőstény madár megtermékenyül, tudtommal nem azonnal tojja a tojását. Nos, ez volt az egyik kérdésem: a megtermékenyítés és a tojás "kitolása" közötti időt minek nevezzük? Mert nem vemhességnek, ezt tudom.


A kotlás pedig az, amikor a kitojt tojást melegíti testével a madár (ráül), ezt remélem, jól tudom (?) ;)

2013. jan. 15. 20:48
 4/6 hun04 ***** válasza:
Persze jól. A kérdésed első részét, nem tudom, hogy annak külön neve lenne, de holnapra utána nézek neked, és leírom majd.
2013. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hun04 ***** válasza:
Olvasgattam, és nem látom, hogy a megtermékenyülés és kitojás közötti időszaknak különösebben neve lenne. Megtermékenyül a petesejt és kész. Egyes könyvek a kotlásba beleszámítják a tojásrakás időszakát is meg a kiköltést is, a költésbe pedig csak a költést. De valahol nem tesznek különbséget a kettő között.
2013. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. jan. 16. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!