Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A törpepapagájaim veszekedtek...

A törpepapagájaim veszekedtek és most az egyiknek a hátsó lábbujának a végéröl hiányzik a körme meg egy kis bör? Ugye nem lesz nagyobb baja?

Figyelt kérdés
az odu miatt veszekedtek és azt láttam hogy az odu oldala véres . rögtön kivedtem az odut .(nem volt benne tojás ,az egyik madárka vemhes és a másik elfoglalta és gondolom ezért verekedtek) a lábán már kicsit alvadt vér volt . de ugye nem lesz nagyobb baja??
2013. febr. 1. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,esélyes hogy elvérzik. Körömvágásnál is nagyon vigyázni kell,hogy ne vágjunk belőle túl sokat különben elvérezhet az állat,hát még így,hogy az egész leszakadt.... :S Remélem hogy tévedek,és életben marad.
2013. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát talán olyan 15-20 csepp vér volt az odun és az oduban. most látszolag semmi baja. régebben is veszekedtek de akkor a másik ujjábol lett lecsipve egy kis darabka .pedig egy család . két fioka van két tojásbol.mindennaposak a szekedések de azért ennyire durva még nem volt.de vissza fog nőni a körme egyátalán??
2013. febr. 1. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg visszanő,de én a helyedben mindenképpen elvinném egy állatorvoshoz,nehogy elfertőződjön vagy ilyesmi. :S
2013. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én már láttam díszmadár kiállításon körmetlen papagájt.. és én úgy tudom, hogy egyáltalán nem vérzik el a madár, ha belevágnak nagyon a körmébe, csak leesik neki ... amúgy szerintem nem fog neki vissszanőni, de attólmég nem lesz baja. Tényleg ajánlatos lenne lefertőtleníteni, hogy ne fertőzzön el :)
2013. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát kb 1-2 orával késöbb vettük észre ,meg megfogni se tudtuk volna,mert nagyon félős (meg amugy is legalább nem pengeti a rácsot a csörével ,mert csak a rudon van vag pedig az eteön mer ott fél lábbal tud üldögélni:) )de remélem semmi baja :) és azota eléggé csendben van
2013. febr. 2. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!