Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tegnap Győr mellet a szántón...

Tegnap Győr mellet a szántón hattyúkat láttam. Hogy kerülhettek oda?

Figyelt kérdés
Természetesen víz sehol sem volt a közelben.

2013. febr. 18. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Hirtelen annyi jutott eszembe, hogy Győr a vizek városa, szóval így!

Komolyabbra fordítva a szót, a hattyúk, más vízimadarak azért repülnek, otthagyják időnként a vizet. Felénk (Budapest környéke, Alföld) kacsákat szoktam látni a szántók felett repülni, pedig a közelben nincs vízfelület, illetve még gémeket vagy kócsagokat is álldogálni a szántón. De a vonatból láttam már a Sárkány center fölött repkedő sirályokat is, pedig az azért nem a Duna-parton van.

2013. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
...Sőt, most jut eszembe, hogy egy Hollandiában élő ismerősünk kertjébe - nem vízpart - egyszer berepült egy hattyú, és ő megfogta, levágta, és megette, mert ott, azt mondja, nincs olyan húskínálat, mint itthon a hentesnél, és ő meg húst akart enni. :/ Hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom, de a hattyút mindenesetre megette.
2013. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Éhesek,ilyenkor bejárnak enni,én is szoktam látni itt Mosonmagyaróváron,igaz a Lajtán úszkáltak,sőt,megfigyeltem évek óta ilyentájt itt látok egy Kormoránt,és egy Szürkegémet is.Hogy ugyanazok lehetnek-e minden évben azt nem tudom.
2013. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!