Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek ha a macskám...

Mit tegyek ha a macskám folyamatosan meg karmolja a karomat de úgy semmit sem csináltam?

Figyelt kérdés
de az öcsém meg a bátyám folyamatosan piszkálják és hiába nem tudok velük mit kezdeni

2013. febr. 21. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég nehéz leszoktatni a cicákat a rossz szokásaikról, de nem lehetetlen. Ehhez viszont mindenkinek partnernek kéne lenni, és nem idegesíteni szerencsétlen állatot. Az én cicámnak egy darabig az volt a szokása, hogy minden ok nélkül rám támadott, és a kezemet harapta. Nehezen, de sikerült leszoktatnom. Az egyik módja, hogy amikor a cica a nem kívánt tevékenységet végzi, hangosan, és határozottan rászólsz, lehetőleg ugyanazt a szót és hangsúlyt használva minden alkalommal. Ez sajnos az én cicámnál nem vált be. Viszont az használt, hogy akárhányszor elkezdett harapni, ráfújtam, ahogy azt egy macska csinálná. Ezen legtöbbször úgy megdöbbent, hogy abbahagyta a harapást, és odébbállt. De néhány hónapba így is beletelt, mire felhagyott ezzel a szokásával, és néha-néha még ma is előfordul. Annyi biztos, hogy sok türelem kell hozzá. Az én cicám valószínűleg azért csinálta ezt, mert őt egy hetesen találták egy szemétdombra kirakva, úgy lett kézből felnevelve, és nem volt anyukája, aki fegyelmezéssel megtanította volna neki, hogy mikor játszik túl durván. A te cicád milyen idős? Korábban is csinálta ezt, vagy csak újabban? Tudom, hogy nem könnyű, de próbáld meg a testvéreidet meggyőzni, hogy ne piszkálják a cicát, mert teljesen elvadíthatják. Ha szerencséd van, akkor legalább téged szeretni fog a cica, és nem idegenítik el őt az összes embertől a folyamatos zaklatással.
2013. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy papagájt!
2013. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

az én macskám 1 éves és a tesóim is kevesebbet piszkálják.

csak azt elfelejtettem megkérdezni hogy az lehet az oka hogy folyton verekszik egy csomó kandúr macskával?

nem egy csomóval de eggyel minimum mert a többit el kergeti és ezt az egyet nem tudja

2013. febr. 23. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!