Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mindig van egy tyuk aki...

Mindig van egy tyuk aki bántja a többit. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Állandoan van a csoportba egy amelyik bántja az összes többit. Véresre csipkedi őket, a hátukon, a szárnyukon meg ahol éri őket....De eddig minden évben volt egy-kettő ilyen...Ennek mi az oka? Vitaminhiány? De akkor a többi miért viselkedik normálisan?
2009. szept. 9. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Hierarchia.
2009. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csípési rend, a tyúkok ezzel mutatják ki a dominanciájukat.


[link]


Ha ez nem nyílik meg akkor a pdf:

www.behav.org/Student_essay/behav/aggr/angeli_rangsor.pdf

2009. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ezért eszik meg egymást??? Volt olyan hogy az egyiknek "leszedte" az egész hátát és az meg elpusztult mert elvérzett. Én meg mivel hogy sokan vannak, későn vettem észre hogy valami gond van..:(Szoval komolyan megeszik egymást...A rangsor dolgot az oké...azt én is tudtam hogy van köztük :-) De akkor egymás taraját csipkedik nem? nem pedig szétszedik egymást.
2009. szept. 9. 11:28
 4/10 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm a linket ... érdekes dolgokat ír...már végig is olvastam :-)
2009. szept. 9. 11:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha cisztin-hiány, akkor tolliszttartalmú táp kellene - igaz akkor a többinél is jelentkezne

Ha zsúfolt tartás, akkor azt meg kell szüntetni

Ha ketreces tartás akkor meg ráadásul unatkozhatnak is

Ha részletesebben írsz akkor többet segíthetünk

Rangsorkialakító, -fenntartó torzsalkodások nem hasonlítanak a tolcsipkedés/kannibalizmus-tünetekhez

2009. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké akkor részletezem...

Elég nagy hely van kialakítva nekik, tehát szabadon járkálnak. De ennek ellenére az egyik (és ez mostanában már minden évben így van-tehát az ujaknál is mindig) "megeszi" a többit. A csipkedős általában egyedül mászkál, a többi csapatban. De mindig odamegy hozzájuk megnézni hogy hát ők mit is csinálnak :) és ott kezdődik a piszkálódás. Egyet kiválaszt és elkezdi piszkálni. megy utána(alulrol támad, az elején csak a lábát vagy a hátso felét vagdossa) míg az elfárad és leül...na aztán onnan durvul, mert ugye az "áldozat" nem menekül, ő meg szépen elkezdi tépni és addig tépi míg már vérzik onnan meg mégjobban. Kezdem azt hinni hogy ezek direkt a vérre mennek :( Multkor leírtam hogy volt olyan hogy az egész hátát leszedte, de egyébként olyan is volt már hogy az áldozat lesántult, vagy a legdurvább hogy a szárnya alatt az oldalát kiszedte...ha hátulról néztük a tyukot látszott hogy a fél oldala hiányzik :((

És már probáltuk eltávolítani a magányos farkast, akkor egy darabig nyugi van, aztán ugyanugy folytatodik csak egy másik veszi át a helyét....probáltuk "magánzárkával" ez egyszer bejött. lenyugodott és ő is áldozat lett :(

Enni búzát és kukoricát kapnak + konyhai "szemetet" (pl. krumpli héj) + és zöldet (magyarán gazt :-))


Na asszem mindent leírtam :-)

2009. szept. 11. 10:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Fehérjehiány, vmelyik ásványi anyag hiánya, 'unalom', cisztinhiány (de akkor tollcsipkedéssel kezdődne)... ezeket tudom csak elképzelni.

-fehérjehiány ellen szójaszak, takarmányborsó (nemigen kedvelik), napraforgó, napraforgószak (lehetne hal- és húsliszt is de azokat nem lehet granulált formában venni ergo szemes takarmánnyal nem etethető), de minden gabonának magasabb a fehérjetartalma mint a kukoricának

-ásványi anyagok közül a mészpótlás (kalcium) oldható meg otthoni ezközökkel, a tojáshéjj főzés után megszárítható, összetörve a tyúkokkal etethető, csigákat is kaphatnak, az még fehérjepótlásra is jó

-unalom ellen jó lenne közéjük egy kakas:), valamint avar, szalma, fűnyesedék, vagy akár kiásott föld adható nekik bőven, abban keresgélhetnek, kapirgálhatnak, ha föld a számukra elrekesztett udvar talaja akkor az felásható (legalább részben), be lehet rakni egy-két tuskót amire felmenekülhet a megtámadott,...

-cisztinhiány csökkenthető, ha a levágott tyúkok tollát forrázás után visszakínáljuk (nálam zabálják - főleg vedléskor), ez unaloműző is


Here-(lucerna-)törmelék is magas fehérje- és ásványianyag-tartalmú, kisvárosban, falun beszerezhető, nagyvárosban kétlem...


Remélem megoldódik!

2009. szept. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké..köszönöm, kiprobálom
2009. szept. 12. 15:50
 9/10 szlottacsaba válasza:

Tollcsipkedés, tollevés, kannibalizmus.

Ezek a fogalmak a házi tyúktartásban nem idegen kifejezések és rengeteg esetben ezen nem is segít semmi.

Állatorvosok, állatpatikák arra hivatkoznak, hogy tápanyaghiány, rossz szokás. Ez viszont ennek ellenére nem orvosolható semmiféle tápanyag kiegészítővel.


Jelenleg a baromfi csőrgyűrű az egyetlen olyan használható és bizonyítottan működő eszköz ami megszünteti ezt a "véres játékot".


Ha egyszer felhelyeztük a baromfira akkor kis idő elteltével ezt le is lehet venni, amint megbizonyosodtunk a szokás elhagyásáról.

Ügyelni kell arra, hogy a csipkedős baromfi gyűrűzése nem elegendő, mivel a majorságban tartott többi tyúk onnantól kezdve azt fogja piszkálni. Ajánlatos ezért minél többre tenni és ezzel a probléma teljesen megoldódik.


Nem gátolja az evésben es az ivásban sem a baromfit.


Olvass tovább: [link]

2013. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nagyon sokat segítettek nekem is az itt felsorolt tanácsok. Köszönöm. Hasonló problémával küzdünk. Tavaly vettünk törpe Welsummer kiscsibéket. A tojóknak adagoltam jércéknek való tápot a buzához, amikor elkezdtek tojni. Nem sokat, de hamarosan megjelent náluk a kannibalizmus. Lehet, hogy a táp is tette, nem tudom, de sírhatnékom volt, amikor a dédelgetett tyúkocskák sorra pusztultak. Most három van belőlük, de még mindig csipkedik egymás tollát, annak ellenére, hogy a búza mellé adagolom az ásványi tápot is. Megpróbálom a csőrgyűrűt beszerezni. Vettünk ebben az évben is kiscsibéket, hogy a tollcsipkedés miatt lecserélem a három tojót,ha a kicsik felnőnek. Ha beszerzem a csőrgyűrűket összeengedhetem a tojókkal a kicsiket? Nem kell öket levágnom? Mennyi idös korban tehetem meg, s hogyan kellene összeszoktatnom öket, hogy ne legyen gond? Hogyan szokták öszeszoktatni, ha különböznek a tyúkfajták és a koruk is? Előre is köszönöm.
2013. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!