Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért van az hogy itt egy...

Miért van az hogy itt egy csomóan azt írják hogy a hullámosok/nimfák/stb (kisebb papagájok) nem eszik meg a gyümölcsöket és/vagy zöldségeket vagy hogy a magokon is boldogan, egészségesen elélnek tehát nincs szükségük kiegészítő kajára?

Figyelt kérdés

Az én hullámosom,nimfáim érdekes módon az almától a málnán, sütőtökön át a zabpelyhes,kefires tehéntúróig mindent megesznek. Az egyik kedvencük az amikor egy főtt kukoricacsőből pár cm vastag csíkokat vágok és fellógatom a kalitkájukban.

A hullámosomat az elején sajnos sokáig nem etettem változatosan mégis rá tudtam szoktatni rengeteg mindenre. 2 papagájom utálta a sárgarépát(legalábbis ezt gondoltam) addig amíg több hónap után el nem kezdtem nekik párolva adni. Párolva imádják de már nyersen vékony karikákra vágva és reszelve is megeszik.

Szóval akkor ki is a hibás? A madár aki nem kezdi el zabálni mondjuk az almát mert nem ismeri (sajnos) mint a magot azóta mióta kijött az odúból +teljesen más az állaga,formája,íze mint a magoknak? Vagy a gazdája aki lusta mindennap berakni neki valamit,próbálkozni a madara egészségéért?


Arról már nem is beszélve hogy a változatos étrenden túl írhatnék a napozásról is. Ugyanis amelyik papagájt nem éri közvetlen napfény(nem üvegen keresztül,nem kánikulában) az nagy valószínűséggel kalciumhiányos. Szóval hány papagájtartónak van madaraknak való naplámpája vagy hány papagájtartó viszi ki a papagáját jó időben kis kalitkában/hámban és télen kabát alá dugva úgy hogy csak a feje napozik hetente legalább 2-3 alkalommal kb fél órára?


Ezt csak azért írtam le mert gondolom sokan jönnének azzal hogy az én papagájom x éves semmi baja nem volt eddig és nem nagyon eszik magokon kívül mást. Általában a kalciumhiánynak sincs észrevehető tünete mégis hány szobában magon és vízen tartott hullámos,stb az. Szóval attól hogy nem látszik hogy baja van még lehet baja.


2013. febr. 25. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy szakoldal, nem kell mindent elhinni amit a sok okoskodó válaszoló ír! Ennyi.
2013. febr. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert sokan bekategorizálják őket igénytelen fajoknak.

Pedig nagyon örülnek és meg is hálálják a sok finomságot.

2013. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert nem ugyanolyan a személyisége minden papagájnak :) Nálam is van olyan ami megeszi, de van olyan amelyik rá se nagyon néz az almára pl.
2013. febr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!