Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tudnék csinálni? Egy héja...

Mit tudnék csinálni? Egy héja nagy kárt okozott.

Figyelt kérdés
Egy héja agyoncsapta az egyik, számomra kedves tyúkomat. Azóta megint láttam az udvar környékén, és félek, hogy újabb tyúkot öl meg. Tudom, hogy nem szabad bántani a héjákat, de csapdát lehet állítani?

2013. febr. 25. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél nagy kakast, vagy a baromfiudvar fölé húzzál dróthálót.
2013. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Héja nem nagyon megy lakott területre, vagy baromfiólba. Nem valami nyest féle volt? Vagy vércse? Amúgy húzz az ól fölé vékony hálót.
2013. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De hogy nem megy lakott területre, nekem a postagalambokat mindig leveri a háztetőről.
2013. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a héja megfogja a fácánt is, szóval a tyúkot is simán letudja verni.
2013. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy nem megy a héja lakott területre! Sőt, a héja (és a karvaly) jellegzetes tulajdonsága, hogy rendkívül merészek, és főleg télen gyakran felbukkannak az emberi településeken. Vadászat közben a héja azzal sem nagyon törődik, ha ember van a közelben.

Mi erdő mellett lakunk, és csak ezen a télen két alkalommal láttam galambot zsákmányoló héját, itt a mi utcánkban. Egyszer le is fotóztam, ahogy a járdán pihen, alatta a leszorított galamb. Egy karvaly pedig a madáretetőinknél ólálkodott egész télen. Sajnos egy széncinegét sikerült is elkapnia.


A vörösvércséről meg annyit, hogy a karvalynál is kisebb, legfeljebb kismadarakra vadászik, de ez a ritkább eset. Főleg rágcsálókkal ill. rovarokkal táplálkozik. Egy galamb, vagy pláne tyúk méretű madárral semmiképp nem bírna el.


A kérdésre visszatérve, tényleg a háló lehet a megoldás, ahogy vki írta. Mivel védett, nem hiszem, hogy a csapdázása megengedett.

2013. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Igen, tudom hogy védett. Nem is állt szándékomban bántani, élvefogó csapdára gondoltam.
2013. febr. 27. 15:18
 7/7 A kérdező kommentje:
De tényleg héja volt, mert a nyestet elkapja a kutyám.
2013. febr. 27. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!