Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért baj, ha túlsúlyos egy tyúk?

Miért baj, ha túlsúlyos egy tyúk?

Figyelt kérdés
Nekem sok tyúkom/kakasom van. És bizony jó nehezek. Egyesek a mamám szerint túl nehezek. Esténként, mikor már beülnek, meg szoktam őket etetni, amíg jól nem laknak, és tényleg híztak azóta. Talán így nem tojnak annyira, ha elhíznak?
2013. márc. 3. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a tyúk tojik,hogy tudjon is tojni mozognia kell hogy lemenjen benne a "kész" tojás.Ha túlsúlyos,nem tud eleget mozogni,elakad a tojás benne,megszorul a bele és görcsöt kap, meghal...A házi szárnyasok egész nap mozognak,kapirgálnak így lételemük a mozgás.... :)
2013. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha súlyos és időben levágod,az egy másik dolog...az egy nagyon jó és okos dolog...:)
2013. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ahha. Értem. Vannak öreg pipijeim, az egyik 5 éves lesz, jó kövér. Az nem szokott sokat mozogni, inkább csak eszik. De baromi ritkán tojik. Amúgy nem szoktam levágni őket, csak hobbiból tartom őket. A kakasokból szoktam eladni, ha nagyon sok van. De egyébként hatalmas udvaruk van, ott kimozoghatják magukat. Szóval akkor nem baj, ha este is megetetem őket?
2013. márc. 4. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, baj, és igen, például nem tojnak olyan jól. Tenyészállatoknál (teljesen mindegy, hogy miről beszélünk) a túlsúly mindig probléma, mert befolyással lehet az ivari működésre. Ezért is hangsúlyozzák ki tojóhibridek kapcsán több helyen is, hogy visszafogottan kell őket takarmányozni.
2013. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha. Értem. Van tojó hibridem is, vagyis jó tojó fajta. Itáliai tyúkok, de ők esznek maguktól is sokat. Mindig nézem, hogy állandóan esznek, többet esznek, mint a többi pipi. Akkor kicsit visszafogom a táplálásukat. :-D
2013. márc. 4. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!