Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan keltsek ki egy galamb...

Hogyan keltsek ki egy galamb tojast?

Figyelt kérdés
a gaalmabom tojt egy tojast ket napja de nem torodik vele es ki szedtem hogyan tudnam kikelteni keltetogep es lampa nelkul?

2013. márc. 5. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudod kikölteni,picit elhamarkodtad a kiszedést várhattál volna még egy két napot.Ha tegnapelőtt tojta az elsőt akkor ma délelőtt kellett volna a másodikat.De csúszhat egy két napot valami külső ok miatt vagy egészségi okok miatt.Adj nekik vitamint(jolovit oldat,promotor43),meg valami grittet az ásványi anyag pótlás miatt.Azt azért próbáld meg tedd vissza a tojást hátha mellé tojik a második tojásból kikel a fióka,várjál hétvégéig aztán ha nem tojik dobd ki.aztán várj 10 napot és letojik újra.Azért azt nem árt ha tudod az első tojásra nem mindig ül rá a galamb,csak arra vigyáz ne hűljön ki teljesen.Ezt azért csinálja így, hogy a két tojásból egyszerre keljenek ki a fiókák.Ha elkezdi költeni rendesen az első akkor az két nappal hamarabb kel ki mint a második tojás,ez akkor gond mikor a begytejről áttér a pépre.SZóval az elsőnek már pép kéne a másodiknak meg még begytej.Azt a két nap különbséget azzal kompenzálja hogy nem ül rá, csak ha megtojja a másodikat.Sokszor előfordul amikor még reggelente ilyen hideg van az első tojás nem kel ki mert kihűl,de ha melegszik az idő teljesen jól elvan a tojás pár napig hogy nem ül rá.
2013. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kitudnád keltetni ami kizárt,nem tudod felnevelni.A galamb nem fészekhagyó.A szülő neveli, először begytejjel,aztán péppel,majd a végén a begyében puhított magokkal.Ezeket te nem tudod produkálni esetleg a magokat.
2013. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mivel egyutt tartottam ket fajta galambot es a ket kulonbozo faj "sszejott" kulon valasztottam oket amikor leteojt ra masiknap ra letojta a masodik tojast de mar egy masik helyen vissza tettem mele amit kivettem azokat ki tudja kolteni egyedul?(KET KULONBOZO FAJ PAROSODOTT!!!)
2013. márc. 5. 20:27
 4/7 A kérdező kommentje:
osszejott*
2013. márc. 5. 20:28
 5/7 A kérdező kommentje:

ezt hulyen fogalmaztam meg:p

tehat kulon valasztottam a ket galambot ami parosodott hogy sajat fajtarsaval legyen egy par de ez elott kivettem a tojast es amikor kulon valsztottam pont akkor tojta le a masodikat es vissza tettem a tojast a frissen tojt melle.

ki tudja kelteni egyedul? es a kokas nem fogja bantani?amit melle tettem?

2013. márc. 5. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:

egyedül nem költi ki, ezt már össze keverted piszkosul.Mindegy hogy két fajta a galamb, párba áll vele,hiába cserélted ki vetted el, bántani nem fogja csak nem költi vele a tojást mert nincsenek párban.

Figyelj!Van 1 fiú meg 1 lány galamb csókolóznak párzanak letojik a tojó ŐK EGY PÁR ahova letojik az a fészek.Ha az egyik galambot átrakod más helyre a másik galamb egyedül nem költi ki a tojást és feláll róla .Ha a tojásokat odébb rakod kiveszed pakolászod más helyre nem megy utána a galamb,azt érzékeli valamiért el tűnt a tojás a fészekből.Újabb pár tojást fog tojni.

2013. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok az új hímmel is párba fog állni a tojó kb. 2hét alatt és letojik.Ne variálj vele dobd ki a tojásokat ,és várd meg míg újra letojik, aztán hagyd őket ne nyúlj hozzájuk, majd ők tudják mit kell csinálni.A galambokhoz sok türelem kell de megéri,szép hobbi.Mihamarabb kezdj el postagalambot tartani és versenyezz velük.Persze ez az én véleményem.
2013. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!