Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A pingvineknek van köldökük?

A pingvineknek van köldökük?

Figyelt kérdés
Sok esetben úgy ábrázolják őket rajzokon,hogy van köldökük,de tényleg van nekik?

2013. márc. 20. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Na most gondolkozz egy picit.


Mire való a köldökzsinór? Az anyaszervezet és embrió illetven későbbiekben magzat kapcsolatára, utóbbi táplálására.


Akkor most miből lesz a cserebogár, akarom mondani a pingvin? Tojásból.

Szerinted kell nekik ilyen szerkentyű vagy meg van nélküle? Avagy láttál e már kikelni köldökzsinórral madarat... Falusi suttyók ( mint én ) előnyben vannak.


Lesett vagy rántotta lett a dologból?

2013. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*leesett
2013. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
32%
Hány éves vagy kedves kérdező?
2013. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen nincs.

Hadd kérdezzem meg, hol láttál olyatn rajzot, hogy van? Én beírtam a google-ba, de egy köldökös pinvint sem dobott ki.

2013. márc. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem csak az emlősöknek (méhlepényeseknek) van köldökük.
2013. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

A tojásban is köldökön át kapja a tápanyagot.


[link]


Úgyhogy elvileg van. Viszont kívülről, a tollas madáron nem látszik. Sőt, még a csupasz bőrén sem fogod észrevenni.

2013. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Az nem köldök hanem jégzsinór. Tök érdekes. Annyi hasonlósága van, hogy valóban ezen keresztül kap az embrió tápanyagot, de ez nem leválik hanem szerves része lesz az embriónak és köldöke sem lesz a csibének :D


[link]

2013. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem, a jégzsinór az csak egy felfüggesztés, az tartja a sárgáját a fehérje közepén. De tápanyag nem áramlik keresztül rajta.
2013. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
2013. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Viszont a kikelés előtt a "köldökzsinór" a szikzacskóval a végén teljesen behúzódik az embrió testébe, aztán a lyuk bezáródik. Ezt a lyukat lehet esetleg látni, ha lehet.
2013. márc. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!