Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet növelni a tojásho...

Hogyan lehet növelni a tojáshozamot tojó tyúkoknál?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hét alatt drasztikusan lecsökkent a tojás száma. Elképzelhető, hogy az időjárás miatt? Milyen tippjeitek, tapasztalatotok vannak, hogy többet tojjanak a tyúkok?

2013. márc. 25. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen valószínűleg a hideg idő miatt nem tojnak sokat

próbáld őket melegebb helyen tartani de úgyis már nemsokára melegebb lesz :)

2013. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hell-ikon ***** válasza:

Ha nem változtattál mostanság a takarmányon akkor esélyes, hogy az időjárás miatt van, főleg ha nem fiatal tyúkokról van szó, akik most kezdtek tojni.


Már csak azért is említettem meg a kort, mert az én 6 tyúkom ebben a szar időben is napi 4-5-6 tojással örvendeztet meg (ma pl. 5-öt találtam és odakint szakad hó), de azt is hozzáteszem gyorsan, hogy ezek december 22-én kezdtek eleve tojni, fiatal, 9 hónapos tyúkokról van szó. Ja és nem tojóhibridek hanem kettős hasznúak.

A takarmányuk pedig kukorica, búza, árpa és (per pill.)sárgaborsó (v. takarmányborsó, ha úgy jobban tetszik), mert legutóbb nem kaptam madárborsót a takarmányosnál.

2013. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem változtattam semmit, egyszerűen nem tudok másra gondolni, csakhogy összezavarodtak szegények ettől a hidegtől. Ezek 14 hónaposak, még azért illene tojniuk :) csak harmadik napja egy szem tojás sincs, és ez azért aggasztó...
2013. márc. 26. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:
nekünk az is bevált hogy a tyúkólban nincs már semmi gaz ezért szedtünk egy kis füvet és attól tojtak mint a gép, persze a hóban kicsi az esély hogy van fű de amint elolvad a hó egy kis füvet lehet nekik szedni
2013. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kapnak rendszeresen zöldet, konyhai hulladékot is. Most arra gondoltam, hogy teszek infralámpát az ólba, ahol alszanak, és ahol tojnak. Szerintetek ez jó ötlet?
2013. márc. 29. 09:33
 6/6 anonim válasza:

szia egy biztos a tyúkoknak megfelelő kaja,és világosság kel napi 16 óra. ettől tojni fognak.ez a hideg nem befolyásolhatja őket. kető tópikót tudnék ajánlani .1 tojótyúk tartás és tojáseladás fórum. 2. tyúkudvar.

nagyon sok érdekes infóval lehet talizni üdv.

2013. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!