Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy csirke mennyit tud repülni...

Egy csirke mennyit tud repülni egyhuzamban, és milyen magasra bír szállni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 12:25
 1/9 anonim válasza:
34%
Afrikai, vagy európai csirke?
2009. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Egy európában élő ember biztos az afrikai csirkére gondol....

várjunk csak,az nem logikus...hm...

szerintem az európai csirkére gondol te nádiposzáta!!!

2009. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendes magyar baromfira gondolok!
2009. szept. 20. 13:44
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
A magyar baromfi nem sokat tud és nem is tud túl magasra repülni. Nagyszüleimnek volt japán kakas és japán tyúk, azok felrepültek a cseresznyefára is. A második válaszoló meg ne beszéljen hülyeségeket, ha nem ért a fajokhoz.
2009. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
második vagyok.Mi volt hülyeség amit mondtam????
2009. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A repülés attól is függ, hogy hogyan tartják a csirkéket!


De vegyünk egy olyan példát, hogy nagy füves szabad helyen vannak, ahol sok a bogár.

Ilyen helyen gyönyörű tollazat fejlődik ki és vele együtt az evezőtollak is hosszabbak lesznek.


Az ilyen csirkék is simán felszállnak akárhová, ha nagyon muszáj, akkor repülni is képesek pár métert, de mivel izomzatuk nem bír többet elfáradnak és futva menekülnek tovább.


A fácán viszont tud repülni, ahogy a félvad gyöngytyúk is.

A japántyúk kicsivel többet repül, mint a magyar csirke, de az sem képes kitartó hosszanti repülésre.

2009. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
elég régi kérdés de nekem a japán tyúkok olyan 1,2-15 méter magasan tudott olyan 2-3-4 métert mikor a kutya kergette
2014. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb. 10 metert 1-2 meter magasan.( normális szabadtartásban)
2016. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnél a kutya beszabadult a (rendes barna, 2-2,5kg-os) tyúkok közé.

Persze rendezkedett köztük, a kiszemelt madár futott, majd egy rugaszjodással es csapkodással átrepült a kb. 170-175 cm es kerítésen, majd onnan még kb 5-6 métert repült kb 1-1,5 méter magasan.

Ezzel a történettel igazolom azt, hogy egy hagományos tyúk képes ijedtében egy magas kerítést átrepülni.

Néha izgalmukban is szoktak repülni.

Nem olyan magasan.

Reggelente az ólból kb 1 méter magasan szoktam olyan 2-3,5 métert repülni az etetőhöz.

Igaz mint elottem is irtak, izomzatuk gyenge es tovabb nem bir repulni, a tyúk egy futómadár.🐔🐓

2016. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!