Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kezdedben félénk kis sándorom...

Abupapa kérdése:

Kezdedben félénk kis sándorom átment agresszivbe. Csak azért jön hozzám, hogy belémcsípjen. Miért és mit csináljak, hogy leszokjon róla?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
kakas? liba?
2013. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

jaj most látom, hogy papagáj.

valószínű, hogy egy nőnemű társra van szüksége, hogy levezesse a fölös energiáit. egyszóval kanos.

2013. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha így fog udvarolni nem nagy sikere lesz :)Köszi a választ!
2013. ápr. 14. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad? ... Ez is számít. Meg hogy nem érte-e valamilyen stressz?... Nekem pl a repülés utáni befogást nem szereti, ha hozzáérünk, (mert este nem akar hazamenni, de kinn nem alhat) szóval ha befogjuk, mindig utána őrül meg és akkor van ilyesmi védekezés.
2013. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kb. 1 hónapja.Eleinte nagyon félt.Ha közeledtünk már örjöngött.Mostmár elfogadja a kaját kézböl és közeledik is de csak azért ,hogy belénk csípjen.
2013. ápr. 14. 16:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Az enyém egész nap szabadon van este önszántából bevonul a helyére.Nem is lenne vele semmi baj csak ez az indokolatlan csípkedés ne lenne.
2013. ápr. 14. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még tutira fél. Sok madárka emiatt támad:( Nekem is volt támadós, igaz, az kisebb madár volt és annak felére nem fájt a csípése.
2013. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy ivarérett-ilyenkor elvadulnak- de szerintem inkább csak nem bízik benned. 1 hónap alatt ne várj csodákat.
2013. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szia :) nekem amazonom van es o is felenk volt kezdetben , milyen idos a madarka ? mert ha meg csak 1-2 eves akkor nem az udvarlas miatt csinalja mivel el kell erniuk egy bizonyos kort az ivaerettseghez es utana kezdenek majd udvarolni de egy fajtars az ilyenkor is fontos neki ,az enyem ha fel meg most is belem is csip pl.: ha beesik valami moge vagy beleakad valamibe es megprobalom onnan kiszedni . ez teljesen termeszetes mivel bepanikol de ha mar a kezemben van megnyugszik, oda bujik hozzam es mar minden rendben van. 1 honap az nem sok , hagyni kell meg hogy megszokja a helyet. probald meg azt hogy ami a kedvenc kajaja ( nalunk ez a napraforgomag ) azt a kezedbe veszed es amikor kinnt van megmutatod neki hogy ott van nalad es ha keri akkor oda fog menni hozzad es mar egybol azzal lessz elfoglalva nem pedig a csipessel , nekem nagyon sokat segitett Biro Balint ket konyve , az Idomitas muveszete es az Emberkepzes papagajokhoz , Balint nagyon segitokesz es barmikor a segitsegedre van de tenyleg , meg nyaron rendeltem meg a konyveit es azota ha valami problema van , e-mailben segitsegek kerek tole es mindig segit :) ebben a ket konyvben mindent megtalalsz ami elengedhetetlen a papagaj tartashoz :)
2013. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!