Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi ez? Nem értek a tojásokhoz,...

Mi ez? Nem értek a tojásokhoz, nem tudom mi ez?

Figyelt kérdés

A szomszéd fiucskától el vettem valamit ami akkora mint égy tyúk tojás, csak lágy, gumiszerű a külseje, és zötyögő benne valami. Azt mondja a Duna parton találta.


Lehet kacsa tojás? Sosem láttam még frissen tojt tojást.


2013. ápr. 17. 18:37
 1/3 hell-ikon ***** válasza:

Azt nem tudom milyen állat tojta, de tyúkoknál előfordul ilyen lágy, bőr- v. gumiszerű "héj" a tojás körül, ha nem jutnak elegendő kalciumhoz, ásványi anyaghoz.


Normál esetben a frissen tojt tojás héja is ugyanolyan kemény, mint amilyet boltban vásárolsz, tehát nem utólag keményedik meg. Legalábbis tyúkok esetében. Vadmadaraknál nem tudom mi a helyzet.


Viszont ha jól tudom, akkor pl a teknősök, gyíkok, és talán a vizisikló tojásainak héja kimondottan puha, viszont ezek nem tojnak akkora tojásokat, mint egy tyúk. Szóval talán ekörül lenne érdemes keresgélni.

2013. ápr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Jurassic park :D
2013. ápr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kacsatojgli volt. Annyira be voltam zsongva, hogy mi az, hogy bevittem az egyetemre a biológusokhoz, és azt mondták kacsa tojta.
2013. ápr. 18. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!