Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan tudom hogy kikeltek a...

Honnan tudom hogy kikeltek a fiokak?

Figyelt kérdés
Van egy enekes papagaj parunk elult a tojo es tojt 12 tojast.Gondolom nem kel ki mind de kivan csi lennek hogy szabad-e benezni a kis oduba vagy ne piszkaljuk oket es majd kirepulnek a fiokak ha kedvuk van ?

2013. ápr. 28. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, hogy szabad-e. Kötelező (!!) benézned!


Odu ellenőrzést kell tartanod, takarítanod azt, megnézned nem csúszott-e szét valamelyik fióka lába. Ha véletlen elpusztul egy azt ki kell venned.


Az első pár tojásról már megtudod állapítani, hogy fias-e.


Nem kel túlzásba vinni az odu ellenőrzését azért (ne 10 percenként nézegesd), mert azért csak zavarja őket.

2013. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kíváncsi természeted :)

Egyedfüggő, hogy mennyire veszik zaklatásnak a szülők azt, hogy megnézd van e már fióka. Nem írtad az odú típusát, hogy milyen. Éjszakára a hím kint van e az odúból vagy nincs. Szerintem nem teszel nagy kárt akkor, ha egy nyugodt pillanatban, például éjszaka amikor a madarak pihennek, belekukkantasz az odúba. Ha vannak fiókák, akkor elvileg megpillanthatod őket, úgyis csak azt akarod megtudni, hogy van-e vagy nincs. Ha tudod, hogy 12 tojást tojt (ami nagyon sok, reméljük csak 2-3 db-ot nevelnek fel belőle) akkor tudod a módját, hogyan kukkants bele.

Egyszer belehet, csak ne csinálj rendszert belőle.

2013. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hat van nehany problema az oduval mert nekem most ket csaladom van rozella es enekes meg majd szeretnek tobb madarat is tehat tobb odu kellene igy nem vettem mert draga lett volna inkabb csinaltam. Neten neztem mereteket es megcsinaltam. De azt sehol nem irtak hogy jo lenne ha a tetejet nyithatnam igy nem nyithato de akkor eszembe se jutott ilyen . Nem tudom hogy ez mekkora problema ?!
2013. ápr. 29. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát eső után köpönyeg. Reméljük, hogy a fiókák szépen fejlődnek majd, ha kikelnek. A következő tojatást már nyitható tetős oduba történjen. A lehetőségeidet te látod, hogy hogyan tudsz belekukucskálni az oduba. Nekem nyitható tetős volt, a tetőn meg volt egy műanyag plexi amin át látni lehetett az eseményeket a hullámosoknál és nem zavarta őket. De akkor honnan tudod, hogy 12 db tojás volt? Azokból jó lett volna kivenni 7-8 db-ot. A lábszétcsúszás ellen és egy kevés sódert szórtam az oduba. még tojatás előtt
2013. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a tojasokat akkor neztem mikor nem volt bent a madar es a lyukon kukucskaltam be
2013. ápr. 29. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!