Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ebben most mi a pláne? (madáre...

Ebben most mi a pláne? (madáreleség)

Figyelt kérdés

Ugyanolyan márkájú magkeverékből vettem már 3 félét is. Összetétele teljesen ugyanaz, ugyanazok a magok, ugyanolyan arányban, de a csomagolás más, az egyik lenmagos, a másik gyümölcsös, stb. Mi értelme van különbözőeket csinálni, ha belül mégis teljesen ugyanaz? Miért van ráírva, hogy gyümölcsöcs, ha egyszer semmi gyümölcs nincs benne? Mitől lesz egy magkeverék gyümölcsös? Ja, bocsánat, van fél kilóban 1 szem mazsola. De a többiben is ugyanúgy. Miért írnak rá mást, ha egyszer teljesen ugyanaz? Amúgy jó fajta mag, de ezt nem értem.


A másik meg, hogy valahányszor új csomaggal veszek, mindig az az első, hogy áttúrom az egészet, és kiskanállal kiszedegetem belőle a mogyorót és a napraforgómagot. Miért teszik bele, ha egyszer árt a madaraknak?

(Amúgy hullámosaim vannak)


2013. máj. 19. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert rossz madárnak veszed a kaját, azért teszik bele.


Hullámos papagájoknak készített magkeverék nem tartalmaz se napraforgót sem pedig mogyorót.

2013. máj. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 azonos márkájú, de különböző típusú és egy teljesen noname magkeverékek keverékét adom a 2 hullámosomnak, de eddig egyikben sem volt olyan mag, ami ártott volna nekik.

Biztos kizárólag hullámosoknak való keveréket veszel? Mert egy márkán belül annyi féle van... Bár általában a csomagoláson mindig hullámos képe van, jelezve, hogy nekik való. Nem lehet, hogy ez a gond, hogy más madaraknak való?

2013. máj. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jah, amúgy a gyümölcsös magkeverékekben szárított gyümölcsök vannak. Az egyiknek a csomagolására (Versele-laga) ez van írva: ...extrudált pelleteknek és gyümölcsdarabkáknak köszönhetően...

A magkeverék illata is teljesen más tőle, ilyen színes darabkák vannak bennük. Sima gyümölcsöt nem is rakhatnának bele, mert az könnyen megromlik, aztán az egész keverék tönkremegy. Friss gyümölcsről és friss zöldségről neked kell gondoskodni.

2-es voltam :)

2013. máj. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rossz kategóriát veszel. Ez nagypapagájnak való keverék, a hullámosnak valóban nincs se mogyi sem napraforgó.
2013. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hiába veszed ki a mogyorót, a gomba még attól ottmarad. Napraforgóban is előfordul.
2013. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hullámos papagáj van ráírva a csomagolásra, és a borítón is hullámos van.

De az a gyanúm, hogy mindegyikben teljesen ugyanaz van, kis papagájoknak is ugyanaz az összeállítás, mint a közepes vagy nagy papagájoknak valóban.

Jó, persze, nem is várom el, hogy gyümölcs legyen a száraz magkeverékben, de akkor miért írják rá, ha semmi köze nincs hozzá? Gondoskodok én a zöldeleségről, de akkor ne is írják rá, ha nem az.

2013. máj. 21. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Sima parasztvakító marketingfogás.
2013. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!