Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ket napja van egy hullamos...

Ket napja van egy hullamos papagajom, az udvaromra repult s megfogtam, ma elkezdte tepni a tollat, mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Kalitkaba van teve az ablakban.
2013. máj. 26. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztosan tépi? Nem csak elkezdett vedleni? Nem a tollászkodást és a vedlést nézed tépésnek véletlen?


Amúgy ha megszeretnéd tartani, vegyél neki egy párt, lehet ez a baja csak.

2013. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább tollászkodik, ahogy előttem írták. Azt úgy csinálja, hogy a csőrét egyenként végighúzza a tollain, tisztogatja. Ha tépné, kihullott tollakat is találnál.
2013. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

No meg először tace-paot raknék üzletek kirakatába, és minden egyéb sokak által látogatott helyre, fák oldalára akárhova, hogy találtam egy hullámos papagájt.

Valószínű valahonnét kiszökött, és szinte biztos, hogy valahol egy kisfiú-kislány már a két szemét kisírta miatta!


Szép tőled, hogy rögtön pártfogásba vetted, de talán meg kellene próbálni megtalálni az eredeti gazdiját!!!!

2013. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo, ha en ne fogtam volna meg, akkor a macskak aldozatava valt volna mert ugyebar nagyon szelid s barmikor barmi megehette volna, ezt nem hagyhattam, inkabb egy vigyazok ra
2013. máj. 26. 11:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma reggel apro tollacskakat talaltam a kalitkaba. ;). Nem tudom ez mit jelent, nem volt meg papagajom eddig, de amugy kiraktam az ablakba a kalitkat de ott folyton setalgat, ez a normalis?
2013. máj. 26. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:

A hármas válaszoló nem azt mondta,hogy egy r*hadék vagy amiért megmentetted a madarat :D Igaza van,tegyél ki szórólapokat,próbáld megtalálni a madár gazdáját,és ha nem jelentkezik,akkor tartsd meg :)

Az apró tollak pedig a vedlés jelei,nincs a papagájjal semmi gond.

2013. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy szép tőled, hogy befogadtad, pártfogásbas vetted. De éppen azért, mert ennyire kezes, egész biztosan hogy van, volt egy olyan gazdija, aki sűrűn "kezelte", akinek a kis kedvence. Annyit talán megérne a lelkiismereted szerint is, hogy legalább megpróbáld az eredeti gazdiját megtalálni. Az ilyen madárkákat nem "szélnek ereszteni" szokták, inkább csak kiszökik, a gazdija visszavárja!
2013. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hiányzik neki a gazdája, vagy a társa. Valószínű kiszökött valahonnan, vagy csak nyitva felejtettek egy ablakot.

Én a helyedben tennék ki plakátokat, vagy megpróbálnék utánajárni, hogy nem veszte-e el valakinek a papagája.


Hány éves amúgy?Szüleid mit szólnak hozzá?:)

2013. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akartak bántani azzal, hogy befogtad. Abban viszont mindenkinek igaza van, hogy próbáld keresni a gazdáját. Ha van helyi reklámújság, adj fel egy hirdetést. Tavaly lányomék szintén találtak egy papagájt, nem akarták megtartani, a közeli állatkereskedés befogadta. Pár nap múlva megjelent a hirdetés: egy idős néni kereste, kiszökött a véletlenül nyitva felejtett ablakon. Boldog volt, hogy épségben találta.
2013. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahol én lakom, tavaj nyáron szökött ki a papagáj az ablakon. Egy 6 éves kisfiú volt a gazdija, soha ki nem repült a ketrecből, ha takarították belőle a szemetet. Akkor huss, és egy perc alatt kívül volt az ablakon is.

Gondolhatjátok, hogy az a kisfiú mennyit sírt utána. Kb. 2 hét múlva visszajött a madárka, reggel felkeltek, ott volt az ablakpárkányon. Honnét tudta vajon, hogy egy 100 lakásos társasháznak melyik ablakánál kell lejelentkezni?

2013. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!